Kahramanmaraş'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Özel İdare binasını yıkarak ''Kent Meydanı'' yapacağını söyleyen ancak ''Maraş Han'' ilanı astıran Hayrettin Güngör'ü topa tuttu.

Trabzon Caddesi'ne astırdığı son ilan ile Kamuoyundan büyük eleştiriler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör hakkında bir çok vatandaş WhatsApp ihbar hattına mesajlar atarak ''Bizim Başkan göreve geldiği günden itibaren tiyatronun kralını oynamaya devam ediyor'' diye yazıldığı görüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye (KMBB) Başkanlığı’nda 3,5 yılını dolduran AK Partili Hayrettin Güngör kadim şehir için tam bir fiyasko ve hüsran olduğu dile getirilirken, KMBB Başkanlığı’ndaki sürenin 5’te 4’ini dolduran Güngör'ün, koskoca bir senede dişe dokunur tek bir icraat bile gerçekleştiremediği belirtildi. Mazbatayı aldığı günden bu yana söz verdiği icraatlarından ziyade açılış skandallarıyla gündemden düşmeyen Güngör, kendi seçmenini bile pişman etti.

Gözaltına alınan Mehmet Fatih Türkmener görevden alındı Gözaltına alınan Mehmet Fatih Türkmener görevden alındı

Kahramanmaraş'ın ve dünyanın en meşhur binası olarak adlandırılan Özel İdare İş Merkezi'ni yıkarken ''kent meydanı'' sözü veren ve yıkılmasının ardından binbir çeşitle bahaneler uydurup ''Maraş Han'' yapacağını ilan eden Güngör'e tepkiler çığ gibi büyüyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kanal Maraş aracılığıyla Hayrettin Güngör'e çok büyük tepki gösterdi.

Öztunç yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Maraş Han, Kahramanmaraş'a yakışır. Ama şöyle bir gerçek var. İl Özel İdare Binası yıkıldı. Yıkılırken davul-zurnayla yıktı. Orada 'ben burayı yeşil alan yapacağım, kent meydanı yapacağım.Gayette güzel olacak '' dedi. Milleti 'kent meydanı yapacağım' diye kandırdı. Şimdi de Maraş Han yapacağım diyor. Hayrettin Güngör, hani burası meydan olacaktı? Ne oldu? Neden değiştirdiniz fikrinizi? Hangi ranta kurban edeceksiniz burayı? Burası madem han yapılacaktı, neden yıktırdın? Kime peşkeş çekeceksin burayı. Orası kent meydanı yapılacak diye yıkıldı. Verdiğin sözün arkasında dur. Hayrettin Güngör, bir söylediğin bir söylediğini tutsun. Hiç söylediği birbirini tutmuyor.

"SAĞLAM YOLLAR BOZULDU"

Dün Binevler bölgesini gezdim. Vijdan yahu. Binevler bölgesinde prestij caddesi yapacağım diye 1,5 aydır yolları kazmış. Şimdi bir kısmını yapmış yeniden kaldırıyorlar. Kahramanmaraşlının parasıyla bunu nasıl yaparsın? O caddeyi prestij caddesi yapacağım diye bozmuş ve perişan etmiş.

"BORÇSUZ BELEDİYE Mİ VAR?"

Hayrettin Güngör, göreve geldiği günden bu yana göngörmüyor. Her yeri yıkıyor ve ilçelere yaptığı icraat yok. Köy yollarını yapmıyor. Sorduğumuz zaman 'borç var' diyor. Tüm belediyelerin borcu var. Hangi belediyenin borcu yok ki. Üstelik bu borcu AK Partili belediyeden aldın banane yahu. Ben vatandaşım hizmet bekliyorum.

"BANA NE İSTANBUL'DAN"

Ben bunları dile getirdiğim zaman hopluyor zıplıyor. Suya zam yapıyorsun diyorum. İstanbul'a bak diyor. İstanbul ile sen bir misin? Bana ne İstanbul'dan. Sorularıma cevap vereceği yerde aklınca telefonundan tweetler atıyor. Çocuk çocuk işler yapıyor. Bundan sonra onu muhatap alıp onun seviyesine düşmeyeceğim. Çünkü ona oy veren bir kitle var. Benim hemşehrilerim ona oy verdi. Vatandaşlarıma ayıp olmasın diye o tip tweetlerine yanıt bile vermeyeceğim.

"NEDEN MARAŞ HAN'A ÇEVİRDİN?"

Şehrin bir CHP'li bir vekili olarak soruyorum. Hayrettin Güngör sen burayı neden Maraş Han'a çevirdin? 

Bu şehirde stadyum yok. Çevre illerimize bakıldığında hepsinde stadyum var. Bunları söylediğimiz zaman alınganlık yapıyorlar. Kahramanmaraş'a stadyum sözü verdiniz yapmadınız, Kahramanmaraş'a hızlı tren gelecek dediniz, yalan çıktı. Nurdağı üzerinden direkt olarak Gaziantep'e gidiyor. Maraş'a verdikleri sözlerinin hiç birini tutmuyorlar. Sanıyorlar ki, yine her zaman ki gibi bunlara oy verecek. Çantada keklik zannediyorlar.

"SEÇİM YAKLAŞIYOR: BU SEÇİM HAYRETTİN GÜNGÖR İLE ALİ ÖZTUNÇ'UN SEÇİMİ OLACAK"

Seçim yaklaşıyor. Çanta da keklik mi değil mi göreceğiz. Kahramanmaraş'ta Hayrettin Güngör'ü beğenenler AK Parti'ye oy versin. Hayrettin Güngör, başarılı diyenler gitsin milletvekilliği seçimlerinde AK Parti'ye oy versin. Ama Hayrettin Güngör başarsız diyenler CHP olarak buradayız. Yani ben buradayım. Desteklerini bekliyorum. Allah'ın izniyle çok ciddi oy alacağım. Bu milletvekiliği seçimi Hayrettin Güngör ile Ali Öztunç'un seçimi olacak. Belediye seçimi değil, milletvekilliği seçimi.