Pazarcıklının su sorunu dile getiren, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mustafa Kaykı, ''Gaziantep bu suyu 120 kilometreden taşırken bizim Kahramanmaraş Büyüşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör maalesef Pazarcık'ımıza 2 kilometreden bu suyu bize alamadı.'' dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mustafa Kaykı Pazarcık ve Pazarcıklı vatandaşların sorunlarını dile getirmeye devam ediyor.

Kaykı Pazarcık halkını çekmiş olduğu su sıkıntısını dile getirirken Pazarcık'ın kullanabilmesi gereken suyun neden Gaziantep'in kullandığını ve Pazarcık'ın kullanmadığını soruyor.

İşte Kaykı'nın yapmış olduğu açıklamanın satır başları:

Bizzat kendim Pazarcıklı vatandaşlarımın su sorununu yerinde görmek için buraya geldim. Gaziantep bu suyu 120 kilometreden taşırken bizim Kahramanmaraş Büyüşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör maalesef Pazarcık'ımıza 2 kilometreden bu suyu bize alamadı.

Bu suyu verseydiniz Pazarcık'ın 50 yıllık su sorunu çözülecekti

Kahramanmaraş'ta el yapımı patlayıcı ile kazı yapan defineciler yakalandı Kahramanmaraş'ta el yapımı patlayıcı ile kazı yapan defineciler yakalandı

Sayın Hayrettin Güngör, Gaziantep Belediyesi 120 kilometreden bu suyu Gaziantep halkına içirirken neden bize 2 kilometreden su içirmiyorsunuz? Sayın Hayrettin Güngör sana sesleniyorum, oysaki bu su giderken Pazarcık Belediyesi'ne söz verilmişti. Yüzde 2 noktalık bi söz verilmişti, o verdiğiniz sözü lütfen yapın. O sözü veren de AKP'lilerdi siz de şuanda AKP'lisiniz. Pazarcık'ın su sorunu var, oysaki bu suyu verseydiniz Pazarcık'ın 50 yıllık su sorunu çözülecekti.

Pazarcıklımın hakkını yiyene de zehir zıkkım olsun

Bu suyun açılışına Fatma Şahin geldi, açılışını yaptı geçen aylarda. Açılışa; Tarım ve Orman Bakanı, Adalet Bakanı ve Gaziantep Milletvekilleri katıldı ancak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ne kendi katıldı ne de kendi adına bir vatandaş, bir belediye başkanını gönderemedi. Aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekillerinin hiçbirisi katılamadı. Çünkü Çağlayanceritliye, Düzbağlıya, Nurhaklıya yanlış yaptıkları için yüzleri olmadıkları için Fatma Şahin geldi koç gibi suyu götürdü. Ama malesef benim Kahramanmaraş'ta AK Partililer buraya katılamadı. Yazıklar olsun! Pazarcıklımın hakkını yiyene de zehir zıkkım olsun.