Son günlerde Marmara Denizi'nde büyük bir çevre felaketine neden olan müsilaj (deniz salyası), Türkiye'nin gündeminde ilk sıralardaki yerini koruyor. Müsilajı temizlemek için yoğun çaba sarf ediliyor.

Bu doğrultuda; CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, partisinin genel başkan yardımcıları ve milletvekillerinin katılımıyla bir toplantıya katıldı.

Yapılan toplantının ardından kısa bir mola veren partililer Ceyhan Nehri'ne doğru gitti, gördükleri karşısında şaşkına dönen partililer, CHP'li Ateş'e ''Başkanım bu durum karşısında ne düşünüyorsunuz'' sorusuna ''Koskoca Marmara Denizi'ni batıran müsilaja boyayan ve denizi yaşanmaz hale getirenler, Ceyhan Nehri'ni du hale getirdiler" şeklinde yanıt verdi.

"BURAYA GELDİĞİMİZE PİŞMAN OLDUK"

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'in yaptığı açıklama şöyle:

"Bugün bir toplantı sonrasında 5 dakika mola verelim diye Pınarbaşı'na geldik. Geldik ama geleceğimize pişman olduk. Yani bizim daha önce geldiğimiz gördüğümüz oturmaktan keyif aldığımız, Pınarbaşı'nın yerinde resmen yeller esiyor. Burası bir harabe ve bir pislik yuvası haline gelmiş. Ben her zaman söylüyorum bu mevcut iktidar, sosyal yaşama ve güzel, rahat medeni ortamlara son derece karşıdır. Herşeyi batırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ceyhan'ın gözü Pınarbaşındayız sizlerde görüyorsunuz, bataklık haline gelmiştir. Arkadaşlar bana, 'Başkanım ne düşünüyorsunuz' dediler Ben de dedim 'Koskoca Marmara Denizi'ni batıran müsilaja boyayan ve denizi yaşanmaz hale getirenler, Ceyhan Nehri'ni du hale getirdiler"