CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. "Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim.'' Ayrıntılar haberimizde...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. "Kirlenmiş bürokratlara seslenmek istiyorum. Kılıçdaroğlu'nun onlara son iyiliği olsun." ifadelerini kullanan CHP lideri herkesi bu akşam 22:00'de yapacağı yayına davet etti. Toplu kaçış planı iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu, "Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma tüm gerçekleri biliyoruz belgeler elimizde." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

-Geldiğimiz noktada Türkiye'nin iyi yönetilmediğini görüyoruz. Ekonomik krizler var bu krizler atlatılmadı. Sürekli hal aldı. Vatandaşın derdini dinlemeyen bir yönetim sorunları çözemez, çözemiyor da zaten.

"Bahçeli, Türk Lirası mı dolar mı taşıyor?"
-Kimin ne yaptığı, hangi kararı aldığı belli değil.Hani Türk Lirası var ya, değeri kalmayan Türk Lirası. Acaba Bahçeli cebinde dolar mı taşıyor Türk Lirası mı? Ben merak ediyorum. Türk Lirası erirken, üstünde de 'Türk' yazarken paranın bu kadar itibarsızlanştığı bir dönemde Bahçeli kalkıp Türk Lirasını itibarsızlaştıran iktidara destek veriyorsa orada bir sorunumuz var demektir. Ciddi paraları faiz olarak ödüyorlar bir avuç kişiye.

- Diyelim 2 milyonluk daire alacaksınız ayda 27 bin 200 lira faiz ödeyeceksiniz. Bunun yıllık faizi yüzde 11... 2 milyonluk daireyi kim alır aylık 20 bin liralık taksiti kim öder? Kim alacak bu parayı? Bir vatandaş düşünün ihtiyaç kredisi çekecek onun faizi yüzde 27. Zengine verirken yüzde 11 fakire verirken yüzde 27... Vatandaştan alıyorsun bir avuç vatandaşa aktarıyorsun... 

Meral Akşener: Milletini enflasyona karşı koruyamayan bir iktidar siyaseten iflas etmiş sandık zamanı gelmiş demektir Meral Akşener: Milletini enflasyona karşı koruyamayan bir iktidar siyaseten iflas etmiş sandık zamanı gelmiş demektir

"Elektriğe zam gelecek"
- Zamların arkası kesildi mi? Bundan sonra zamlar devam edecek. Elektrik üreticileri taban fiyatını yükseltti. Bu zam gelecek demek. Temmuz ve Ağustos ayında elektriğe zam gelecek. Tüm vatandaşlarım hazırlıklı olsun önümüzdeki süreçte elektriğe zam gelecek.

-3600 ek gösterge ve EYT sorunu çözülsün istiyorsanız bize katılacaksınız. Ülkede barış, aş, iş istiyorsanız bize katılacaksınız. Uyuşturucu baronları ile mücadele edilsin istiyorsanız bize katılacaksınız. Yönetenler ahlaklı olsun, milletine hesap versin istiyorsanız bize katılacaksınız. 

"Kılıçdaroğlu'nun onlara son iyiliği olsun"
-Kirlenmiş bürokratlara seslenmek istiyorum. Kılıçdaroğlu'nun onlara son iyiliği olsun. Sen bunların suç çarkını döndürürken bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine dahil etmiyorlar. Toplu kaçış planı yürürlükte işlenen suçlardan sana rol biçtiler. Ben sana biraz detay vereyim ey sarı bürokrat kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar Erdoğan vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla Türkiye dışına paralar aktarıyor. Bu yurt dışındaki yapıların başında Erdoğan'ın aile bireyleri geliyor. Taşınan kara paralarla o yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkarmak istiyorlar paravan yapılar üzerinden izin çıkarma peşindiler.

"Bu akşam 22.00'de skandalı açıklayayım"
Suça bulaşmış bürokrat birkaç yüz kişilik kurtarmada sen yoksun. O uçakta da sen olmayacaksın. Ben en iyisi bu akşam 22.00 de bu skandalı açıklayayım sende bunu dinle. Amacım pisliğe bulaştırdıkları seni bu sarmaldan kurtarmaktır. Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti yeniden canlandırmaktır. Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma tüm gerçekleri biliyoruz belgeler elimizde.