KPSS'de 'aynı soru' iddiaları Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. İddiaların araştırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verirken, ÖSYM Başkanı görevden alındı. Konuyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. CHP lideri "Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

KPSS'deki 'aynı soru' iddiaları ve sonrasında yaşananlarla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Kılıçdaroğlu,"KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, mülakatlar zaten şaibeli, haliyle sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da bunun için gitmiştim. Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz." dedi.

1-151

NE OLMUŞTU?

66 yaşındaki adamın kahreden ölümü! Çıktığı ahşap balkon sonunu getirdi... 66 yaşındaki adamın kahreden ölümü! Çıktığı ahşap balkon sonunu getirdi...

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) sorulan bazı sorunların, Yediiklim Yayınları'nın deneme soru kitapçığındaki sorularla aynı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. ÖSYM iddiaların 'asılsız' olduğunu belirtirken, akşam satlerinde yaşanan gelişmeler dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verirken, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararla, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. Söz konusu gelişmeler sonrası Yediiklim Yayınları'ndan açıklama geldi.