CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan, "Sevgili Halkım, Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun!" şeklinde videolu bir paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları şu şekilde:

Sevgili halkım, evime hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Biliyorsunuz, bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşan bürokratlara seslendim. Partiler gelir gider ama devlet ise bakidir. Saraydaki önce tüm AK Parti'yi zapturapt altına aldı, sonra tüm kurucularını partiden attı. Sonra partisini ailesine peşkeş çekti. En sonunda da devleti, bir daha tekrar ediyorum devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi. Ben de bürokratlara seslendim. Çünkü nabız atıyor mu görmek istedim. Var sevgili dinleyicilerim, var. 

"BAZILARI BİZZAT SARAY'DAKİ ŞAHIZ TARAFINDAN İMZALANMIŞ"

Bu devletin nabzı hâlâ atıyor. Vatansever bürokratlar hala oradalar. Vatanmseverler bu ailenin suç maiyetindeki isteklerine direniyorlar. Belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar... Yüzlerce belge var. bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış.
Bir belgeyi anlatayım:

3 Nisan 2018 tarihli açık ihale 2018 yılında 3,2 milyar TL'ye yapılan ihale iptal edildi ve 2020 yılında aynı ihale 9.4 milyar TL'ye beşli çeteden birine verildi. Tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekildi"

Gözden kaçırmayın

''İnsan içine çıkamazlar'' demişti isim verdi: Teker teker sıraladı! ''İnsan içine çıkamazlar'' demişti isim verdi: Teker teker sıraladı!

"SARAY'DAKİ ŞAHIS NEYE İMZA ATIYOR ANLADINIZ MI"

"Saray'daki şahıs neye imza atıyor anladınız mı? Aradaki 6 milyarlık fark için. Tek bir imzayla 6 milyar lira çeteye peşkeş çekiliyor. Hazinenin kasasını soyanlar doymamış daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış. 

Aslında ben bugün size Saraylı ve ailesinin yaptığı yolsuzluğu anlatmak için gelmedim. Bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni haber değil. Ben bugün hala devletimizde vatanseverler var demek için sizleri evime davet ettim. Ve bu vatanseverler yüzlerce belgeyi göndermeye devam ediyorlar. Hiç merak etmeyin hepsini açıklayacağız. 

Ey şahıs benim karşıma çıkamıyorsun ama şu ana ekranlara çıkmışsın. Karşında oturan cesur gazetecilere sesleniyorum. Bu belgeleri kendisine sorabilir misiniz?

Siz sormasanız da bu devletin onurlu bürokratları, halkı soruyor. Selam olsun o vatanperver bürokratlara, selam olsun direnenlere..."