Trabzon-Kahramanmaraş kardeşiliği

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında Kahramanmaraş’a gelen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibi güzel bir gösteri sundu.

Trabzon-Kahramanmaraş kardeşiliği
banner150

Kültürpark Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen gösteri programında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Folklor Ekibi ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibi elele vererek kardeşçe bir gösteri gerçekleştirdiler.

Gösteri sonrası kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: “Büyükşehir Belediyemizde bu yıl ilk defa yapılan 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında kardeş şehrimiz Trabzon’dan Folklor Ekibimiz geldi. Burada Engelliler Şube Müdürlüğümüz bünyesinde kurduğumuz Folklor Ekibi ile kaynaştılar ve çok güzel gösteriler sundular. Ben hem Trabzon’dan gelen hem de ülkemizi diğer illerinden ve diğer ülkelerden gelen tüm Halk Oyunları Ekiplerimize ve Halk Dansları Topluluklarına festivalimize ve şehrimize hoş geldiniz diyorum. Bu gösteriler festivalimizin ilk gösterileri oldu. 24 Eylül 2014 Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalimize tüm halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Her iki folklor ekibi de gösterilerin ardından Festival Kortejin2e katılmak üzere yürüyüş alanına geçtiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.