Tescillenen 'Maraş Sumak Ekşi Akıtı' yoğun ilgi gördü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında yapılan Yöresel Yemek Yarışması’nda Maraş Sumak Ekşi Akıtı ve Ekşi Akıtı’nın da tanıtımı yapılarak Ekşili Çorba ikramı yapıldı.

Tescillenen 'Maraş Sumak Ekşi Akıtı' yoğun ilgi gördü
banner150

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstitüsü’nden marka tescili alınan Maraş Sumak Ekşi Akıtı’nın nasıl yapıldığı anlatıldı.

Birçok jüri üyesinin bilmediği Maraş Sumak Ekşi Akıtı’na ilişkin görüşlerini dile getiren Jüri üyesi Fatih Açıkça Kahramanmaraş'ta çok ilginç bir yiyecekle karşılaştığını bu yiyeceği Türkiye'de hatta dünyadaki aşçıların bilmediğini söyledi. Açıkça yaptığı açıklamada: "Maraş Sumak Ekşi Akıtı’nı, salatalara, yemeklere, çorbalara limon yerine çok rahat kullanabiliriz" dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce Yöresel Yemek Yarışmasında 5 bin kişilik Ekşili Çorba, Ravanda Şerbeti ve Maraş Çöreği ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.