Kahramanmaraş'tan Somali'ye yardım eli uzanacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ''Somali Açlıktan Ölmesin, İnsanlığımız Ölmesin'' konulu 1 TL Kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş'tan Somali'ye yardım eli uzanacak
banner150

Kahramanmaraş’ın Necip evlatları, susuzluk, açlık, kıtlık ve misyonerliğin kol gezdiği kara kıta Afrika’nın mazlum ülkesi Somali’de yaşanan kıtlık ve açlık nedeniyle yaşanan ölümlere kayıtsız kalmadı. Ensar ruhu ile ön plana çıkan Kahramanmaraş’ta, 150 Suriye yardım tırlarından sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yeni bir kampanya daha başlatıldı.

"Somali Açlıktan Ölmesin, İnsanlığımız Ölmesin" 1 TL Kampanyasında hedef, Peygamberimizin doğum yılı hürmetine 571 bin olarak belirlendi.

Kampanya öncelikli olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm eğitim kurumlarında yürütülecek. Çocuklarımızın yardımlaşma, vicdan ve merhamet duygularını yaşamaları hedeflenmiştir. Bu kampanya ile “Ümmetin Derdinde, Hayrın ve İyiliğin Öncüsü Nesiller” yetişmesi amaçlanmıştır.

Bu kampanya ile Ramazan ayı münasebetiyle, başta Somali’de, Suriye’de ve dünyanın dört bir yanında açlıktan ölen insanları hatırlayarak, insanlığımızın ölmediğini Kahramanmaraş’tan tüm dünyaya haykırmış olacağız.

Eğitim-Birsen, Genç Ufuk Derneği, Hayrat Yardım, İHH, İlim Yayma Cemiyeti ve Tügva gibi birçok sivil toplum örgütünün destek verdiği kampanya Ramazan Ayı boyunca devam edecektir.

Kampanya kapsamında, Ulu Cami Meydanında, Necip Fazıl Kültür Merkezi Önünde, Doğukent Camisinde, Tüm Okullarda ve Tüm İlçe Merkezlerinde irtibat ve yardım toplama noktaları oluşturulacaktır.

Tüm Kahramanmaraşlı kardeşlerimizi, ecdatlarının aziz ruhlarına yakışır şekilde, Somali Açlıktan Ölmesin, İnsanlığımız Ölmesin 1 TL Kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.lardan bilgi alabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.