Kahramanmaraş'tan 152. TIR Suriye için yola çıktı

Kahramanmaraş Hayrat İnsani Yardım Vakfı’ndan Suriye İdlib’e 2 TIR bayram hediyesi olmak üzere gıda yardımı gönderildi.

Kahramanmaraş'tan 152. TIR Suriye için yola çıktı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hayrat İnsani Yardım Vakfı’nın birlikte organize ettiği 2 TIR insani yardım malzemesi, Hatay’ın Reyhanlı İlçesindeki Cilve gözü kapısından Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırılmak üzere uğurlandı.

Suriye’nin İdlib kentinde konuşlandırılan  savaş mağduru insanlara, bizzat yerinde dağıtılmak üzere üzere 1 TIR un ile 1 TIR gıda yardım malzemesi, vakıf yöneticileri refakatinde dualarla uğurlandı.  Aralıksız bir yıldırı sürdürülen ve bugün gönderilen 2 TIR ile 152. Yardım TIR’ını Suriye’ye ulaştırdıklarını belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Daire Başkanı Hasan Balbaba “Bugünkü TIR’larımız bayram öncesi çok daha önemli hale geldi. İnşallah bugünkü 2 TIR’ımız İdlib’teki kardeşlerimize bir nevi bayram hediyesi gibi olacak. Bugün uğurlayacağımız TIR’larda 1 TIR gıda kolisi 1 TIR da un olmak üzere 2 TIR’dan, toplamda da 152. TIR’ımızı göndermiş olacağız.” dedi

Bölgede çalışma ve iş sahası olmadığı için, savaş mağduru Suriyeli vatandaşların hayatlarını sadece Türkiye’den ve başka ülkelerden giden yardımlarla sürdürdüklerini ifade eden Hayrat Vakfı Suriye Koordinatörü Ubeyd Köşker, yardımların sürmesi gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.