Kahramanmaraş'ta toplu taşımada yeni dönem: Hepsi sahada olacak!

Kahramanmaraş'ın toplu taşıma ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı otobüslerle ilgili yeni bir karar aldı.

Kahramanmaraş'ta toplu taşımada yeni dönem: Hepsi sahada olacak!
banner150

Büyükşehir Belediyesi, 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi kapsamında şehir içi toplu taşıma araçlarında yeni bir düzenleme yaptı. Halk otobüslerinin tamamı sahada olacak, ek seferler yapılacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için bir dizi tedbirlerin alındığını duyurdu. Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu tarihte şehir içerisinde çalışan 347 adet halk otobüslerinin tamamı aktif olarak çalışacak olup, şehir merkezinde çalışan Büyükşehir Belediyemize ait 40 adet otobüs ile de belirlenen güzergâh ve saatlerde toplu taşıma hizmeti sunulacağı belirtildi.

EK SEFER OLACAK
Ek seferlerin de yapılacağı belirtilerek, “Sabah ve akşam yoğun olan saatlerde yapılacak ek seferler ile yaklaşık 2030 tur ve 70.150 kilometre toplu taşıma hizmeti verilecektir. Ayrıca, tüm araçlar Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı saha kontrolü ekipler ile merkezde bulunan araç takip sistemi görevlileri tarafından anlık takip edilecek olup sorun yaşayan vatandaşlarımız whatsapp Hattı: 0531 082 00 22 veya Alo Otobüs Hattı: 444 6 851 numaralarını arayabilir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlıgil
Maraşlıgil - 1 yıl Önce

Sayın güngör maraşta belediye otobüsü niçin az.

Doganer
Doganer - 1 yıl Önce

Maras tan kavlakliya giden otobüsler sabahları çok kalabalık oluyor ek sefer istiyoruz

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.