Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, binlerce kişiye aşure dağıttı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, yüz yıllardır halk arasında dayanışma, paylaşma, muhabbet, birlik ve beraberliğin simgesi haline gelen Aşure Günü’nde vatandaşlara aşure ikram etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, her yıl Muharrem Ayı'nın 10'uncu gününde yaptığı Aşure Günü etkinliğini Ulu Camii meydanında gerçekleştirdi. Etkinlikte kayısı, badem, fıstık gibi 20 çeşit malzemeden yapılan 5 bin kişilik aşure öğle namazının ardından vatandaşlara ikram edildi.

Meydanda 3 ayrı noktada gerçekleşen aşure dağıtımına Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Alıcı ile Sağlık ve Sosyal hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran ve binlerce vatandaş katıldı.

KISA SÜREDE TÜKENDİ
İnsanlar aşure alabilmek için dağıtım noktalarında uzun kuyruklar oluştururken, aşure kısa sürede bitti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.