Gaziantep'te Maraş dondurması çılgınlığı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek 1.Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında hazırlanan dondurma tırı, Gaziantep'e geldi. Yüzlerce vatandaş dünyaca ünlü Maraş dondurmasının tadına bakarken, tırın önünde uzun kuyruklar oluştu.

Gaziantep'te Maraş dondurması çılgınlığı
banner150

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında yurt gezisine çıkan Dondurma Tanıtım Tırı’nın on dördüncü durağı Gaziantep oldu.

MARAŞ DONDURMASINA YOĞUN İLGİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü’nce organize edilen Dondurma Tanıtım Tırından dağıtılan hakiki Maraş Dövme dondurmasına Gaziantepliler yoğun ilgi gösterirken kendilerine ikram edilen dondurmayı severek yediler.

7'DEN 70'E HERKES AKIN ETTİ

1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesince yurt gezisine çıkan Dondurma Tanıtım Tırı’na Gaziantep halkı yoğun ilgi göstererek 7’den 70’e her yaştan insan akın etti.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Gaziantep Demokrasi Meydanı’nı dolduran Gaziantepliler Dondurma Tırı’ndan dağıtılan hakiki dövme Maraş Dondurması için uzun kuyruklar oluşturarak Kahramanmaraş Dondurma Festivaline verdikleri önemi gösterdiler.

DONDURMA TIR'I 14 İL GEZDİ

8 Eylül 2017 Cuma günü Trabzon’dan yurt gezisine çıkan Kahramanmaraş Dondurma Tanıtım Tırı 14 ili gezerek gezisini Gaziantep’te noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.