Büyükşehir Belediyesinden 5’inci Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı

Edebiyatın ve Şiirin Başkenti Kahramanmaraş’ta Uluslararası 5. Kitap ve Kültür Fuarı vatandaşların ilgi odağı oldu.

İstiklal Madalyası ve kahramanlık unvanı verilerek iki defa ödüllendirilmesi ile dünyada bir benzeri bulunmayan Kahramanmaraş, sadece vatanın kurtarılmasındaki öncülüğüyle kalmayarak, aynı zamanda kültürel ve entelektüel alandaki gelişmelerde de hem cumhuriyet döneminde hem de öncesinde öncü bir rol oynuyor.

Yerli ve Yabancı 234 yayınevi, 267 şair ve yazar, kitapseverler ve sektör temsilcilerini bir araya getiren Uluslararası Kahramanmaraş 5. Kitap ve Kültür Fuarı'nın 3. gününde Kanal Maraş ekibi olarak şair ve yazarlara sorular sorduk.

Yazar Ayça Yolkolu Öksüz: "Ben 2 kuşak önce Kafkasya'dan Anadolu'ya göç etmiş bir ailenin çocuğuyum. Bundan dolayı sürgün olarak geldiğimiz için Anadolu'ya gönül bağım var ayrı zaman da gönül borcum olduğunu düşündüğüm için böyle bir kitapı kaleme aldım. Kitap Fuarı her yıl çok güzeldi, özellikle Kahramanmaraş için çok güzel bir etkinlik. " sözlerini kullandı. 

Yazar Canan Tan 5. Kitap ve Kültür Furaı ile ilgili olarak: "Benim Kahramanmaraş'a ilk gelişim, Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı'na da ilk katılışım ama daha içeri ilk adımımı atar atmaz çok geniş bir sevgi yumağı ile sarmalandım. Demek ki hem beni özlemişler hem de ben onları özlemişim farkında olmadan. Burada olmak son derece mutluyum. Bugün de buradayım yarında buradayım İnşallah seneye de buraya gelme hayalim var." sözlerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MERAL CİĞER
MERAL CİĞER - 8 ay Önce

Kahraman Maraş Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok Teşekkür ediyorum gerçekten bu sene ki kitap fuarına hayran kaldım çok Teşekkür ediyorum gerçekten yazarlarımız hepsi birbirinden değerli hepsininde ellerine sağlık yüreğine sağlık inşAllah her zaman ALLAHIM nasip etsin inşAllah ben memnun kaldım kitap fuarından. Teşekkür ler KAHRAMAN MARAŞ.