Büyükşehir 67 gönüle daha dokundu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara yönelik düzenlediği programda 67 adet manuel ve akülü tekerlekli sandalye ve özel tertibatlı sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara yönelik düzenlediği programda 67 adet manuel ve akülü tekerlekli sandalye ve özel tertibatlı sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine verdi.

Kültürpark Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen programa Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK parti Kahramanmaraş İl Başkanvekili Murat İldeniz, Onikişubat İlçe Başkanı Ali Köfte, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Meclis Üyeleri Yasemin Ayranpınar ve Bekir Kılıç’ın yanı sıra diğer ilgililer ve aileler katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, beş yıldan bu yana ‘Engelsiz bir Kahramanmaraş’ için gayret ettiklerini ve bunda da bir hayli yol katettiklerini söyledi.

Başkan Erkoç yaptığı konuşmada: “Çok anlamlı bir toplantıdayız. Göreve geldiğimizden bu yana hep engelleri hep beraber aşacağız, daha mutlu, daha huzurlu, daha müreffeh bir Kahramanmaraş inşa edeceğiz demiştik. Karınca karanınca bu yolda çalışmaya, gayret göstermeye azmettik hamdolsun. Belli mesafelerde kat ettiğimiz inancındayım. Özellikle bu birimi kurmakla engelleri aşmakta çok önemli yol kat ettiğimiz, en azından birlik ve beraberlikle birliğimizi artırarak birbirimizden haberdar olduk. Birbirimizin sorunlarını, şehrimizde ki sıkıntıları, yaşanan sıkıntıları öğrendik. Bir nebzede bunları çözme gayretinde olduk. Çok şükür 5 yıl öncesine kadar Kahramanmaraş’ımız, sizde takdir edersiniz daha yaşanabilir hale geldi. Özellikle bu medikal cihazlar; engelli kardeşlerimizin yaşantılarını daha kolay hale getirmekte, alt yapıyla düzeltmeye çalıştık Kahramanmaraş’ta. Toplu taşıma araçlarını engellilere uygun hale getirdik hamdolsun. Bunun önemli bir başarı olduğunu düşünmekteyim. Şehir merkezlerimizde dolmuşlarımız vardı bunların engelli kardeşlerimize erişimi yoktu. Hatta birçok otobüsümüzde bu erişim yoktu. Çok şükür çok büyük bir dönüşüm yaptık. Ulaşımımızı engelli kardeşlerimize uygun hale getirdik ve ülkemizde örnek teşkil etti. Hem araçların fiziki ortamı, hem de otomasyon olarak elektronik bilgi sistemleri ve cep telefonuna yüklediğimiz otomasyon sistemleri ile beraber engelli kardeşlerimizin bu hizmetimizi daha iyi kullandığı inancındayım. Tabii düzenlediğimiz diğer sosyal hizmetler başta olmak üzere bir nebzede olsun arkadaşlarımıza, kardeşlerimize yardımcı olmaya çalıştık. Bugün de burada yine medikal malzeme dağıtımı yapacağız. İnşallah bunlar ileri ki yıllarda da artarak devam eder. Edeceğinin de inancındayım. 31 Mart’a kadar görevimizi en iyi yaparak yeni başkanımıza görevi teslim edeceğiz. Her zaman yanınızda olmaya çalıştık Sevgili hemşerilerim. İnşallah bundan sonra da sosyal hayatımızda da, fiili hayatımızda da sizlerle beraber olmaya çalışacağız. Üzerimize düşen bir hemşeriniz olarak ne gerekiyorsa karınca kararınca yardım olmaya çalışacağız inşallah. Dualarınızı her zaman bekliyoruz” diye konuştu.

EN BÜYÜK ENGEL GÖNÜLLERDEDİR

Başkan Erkoç konuşmasının devamında: “En büyük engel, gönüllerde ki engeldir. Gönüllerimizi açalım, insanları kucaklayalım, gönüllerde ki engellerin kalkmasına hep beraber vesile olalım inşallah. Sevgi çoğaldıkça, samimiyet çoğaldıkça gönüllerde ki engellere de sirayet eder ve onlarda kalkar. Aşılmayan engel; gönüllerde ki engel, vicdanlarda ki engel diğerlerinin hepsinin aşılacağı inancındayım. Zaten burada eli öpülesi anneler var. O anneler kutsal anneler. Çocuklarına saçlarını süpürge ederek, onlara hayatlarını adayarak çocuklarına bakan, yaşamlarını adayan annelerin elinden öpüyoruz. Tüm annelerimizin ellerinden öpüyoruz. Onların o sevgisi, bu fedakârlıkları tüm topluma sirayet edeceği ve tüm toplumda ki engelleri aşacağı inancındayım” dedi.

Açılış konuşmasının ardından engelli kursiyerlere kurs veren hocaların hazırladığı Maraş İşi Ceviz sandık, engellilere gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Başkan Erkoç’a hediye edildi.

Programda daha sonra Hakan Görgülü’nün doğum günü nedeniyle bir sürpriz yapılarak pasta kesimi yapıldı.

Pasta kesiminin ardından ihtiyaç sahiplerine manuel ve akülü arabaları ve özel tertibatlı hasta yatakları teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veterinerlik
Veterinerlik - 1 yıl Önce

Göksun bir hayvancılık şehridir. Öyle ki Türkiye’nin üçüncü büyük hayvan borsası Göksundadır . Hayvancılık Göksun için çok önemlidir . Dolasıyla veterinerlik fakültesini hak etmektedir . Veterinerlik fakültesi bölgeyeye çok bir katkı sunacaktır .
Gündeme gelmesi dileğiyle

Kuzeyli
Kuzeyli - 1 yıl Önce

Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey ilçelerde )
en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.
Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez
Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz
Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar
Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır
Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle

Yolcu
Yolcu - 1 yıl Önce

Ekonomik hareketlilik olsun isteniyorsa kredi faiz oranlarının düşmesi gerekiyor .

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.