Başkan Mahçiçek 'Türkçe insanlığın kimliğidir'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 12 Mayıs Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Türkçe’nin insanlığın kimliğini belirttiğini ifade ederek, şu sözlere yer verdi.

Başkan Mahçiçek 'Türkçe insanlığın kimliğidir'
banner150

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 12 Mayıs Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Türkçe’nin insanlığın kimliğini belirttiğini ifade ederek, şu sözlere yer verdi. "Öncelikle gelecek nesillere asimile olmamış, en saf ve temiz haliyle bir dil bırakmamızı temenni ederek, Türkçe’nin insanlığın kimliği olduğunu belirtmek isterim. Bu noktada da 7’den 70’e herkese sorumluluk düşmektedir. Özellikle göz önünde bulunan, kamuoyunun dikkatini çeken şahısların, sesi duyulan herkesin daha dikkatli olması gerekir. Eğer dilimize sahip çıkmak istiyorsak, önce özümüze, kültürümüze sahip çıkacağız. Bir milletin kültür ve değerlerini aktaran, anlatan en önemli unsur dilidir. Ve dilimiz gelecek nesillere bırakabileceğimiz en kıymetli, en önemli mirastır. Türkçe kelime hazinesi ve evrensellik bakımından dünya sıralamasında çok önemli bir noktadadır. Memleketimiz de mirasımıza sahip çıkacak çok önemli ve değerli şair ve yazarlar yetiştirmiştir. Bu konuda inanıyorum ki, özellikle gençlerimiz ve siz değerli basın mensuplarımız gerekli hassasiyeti gösterecek ve bu kıymetli hazinemizi özenle saklayarak, gelecek nesillerimize aktaracaksınız. Türk Dil Bayramını kutluyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.