Başkan Erkoç'dan Bakiler’e fahri hemşehrilik beratı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisi Aralık ayında yaptığı birinci oturumunda şair ve mütefekkir Yavuz Bülent Bakiler’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” verilmesini oybirliği ile kabul etmişti.

Başkan Erkoç'dan Bakiler’e fahri hemşehrilik beratı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Yavuz Bülent Bakiler’e fahri hemşehrilik beratını takdim etti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenledikleri ‘Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy’ konferansına katılmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Yavuz Bülent Bakiler’e Fahri Hemşehrilik Beratı takdim edildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansta kısa bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Kahramanmaraş, bir ‘edebiyat şehri’ ve ‘şiirin başkenti’dir.

Yavuz Bülent Bakiler gibi büyük bir şairin, yine kendisi gibi şair olan, büyük dedelerinden Mehemmed Sâbir’in ailesiyle birlikte, 200 yıl kadar önce Karabağ’dan Kahramanmaraş’a taşındığını, burada yaşadığını, burada şiirler yazdığını ve burada vefat ettiğini öğrendiğimizde sevinmiştik. Nasıl üstat Necip Fazıl’la hemşehri olduğumuz için onur duyuyorsak, aynı şekilde Yavuz Bülent Bakiler’le hemşehri olduğumuz için de onur duyuyoruz.

Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Meclisimizde kendisine Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesi oybirliği ile kabul edilmişti. Bugün de burada kendisine bu beratı takdim ediyoruz” dedi.

Başkan Erkoç konuşmasının ardından Şair ve Mütefekkir Yavuz Bülent Bakiler’e Maraş Abası giydirerek Fahri Hemşehrilik Beratı’nı takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
KAZAN
KAZAN - 1 yıl Önce

Hep birlikte köyümüz mahallemiz ilçemiz ilimiz için çalışırsak hepimiz kazanırız. Hayat felsefesi kazan kazan olmalı. Yani yapılan bir işten herkes kazanmalı. Bu bakış açısıyla yola çıkılırsa çok güzel güzel gelişmeler olur. Yaşadığımız yer kazanır. Ekonomik hareketlilik olur.

YANLIŞ TERCİH
YANLIŞ TERCİH - 1 yıl Önce

Samanyolu TV deki program yayınlarına bakarsanız belkide hemşehrilik iptale gider kimbilir!?

SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.