33 madalya ile Kahramanmaraş'a döndüler

Samsun’da 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bedensel ve Görme Engelliler Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren Kahramanmaraşlı yüzücüler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u ziyaret ettiler.

33 madalya ile Kahramanmaraş'a döndüler
banner150

YÜZME ŞAMPİYONLARINDAN BAŞKAN ERKOÇ’A ZİYARET

Samsun’da 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bedensel ve Görme Engelliler Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren Kahramanmaraşlı yüzücüler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u ziyaret ettiler.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette yüzücüleri aileleri ile birlikte kabul eden Başkan Erkoç, şehrimize 33 madalya ile dönen yüzücülerimizle gurur duyduklarını söyledi.

Ziyarette yüzücüleri tek tek tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Başkan Erkoç: “Şu an bizim için çok mutlu bir an. Tüm engelleri azimleri ile aşan gençlerimizi ağırlıyoruz şu anda. Şampiyon evlatlarımız bunlar. Tüm toplumumuza da örnek olacak bir başarı. Samsun’da yapılan şampiyonada tüm madalyaları toplayıp Kahramanmaraş’a getirdiler. Osman Çullu hocamız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Biz de büyükşehir belediyesi olarak spora büyük önem veriyoruz. Her zaman çocuklarımızın yanındayız. Yaptığımız çalışmalar ve tesislerle Kahramanmaraş’ımızda engelsiz bir yaşam inşa etme gayretindeyiz. Tüm ailelerimize özellikle yüzme konusunda evlatlarını spora götürme konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çünkü yüzmenin en iyi terapi olduğuna inanıyoruz. Özellikle engelli kardeşlerimizin hayata daha da güçlü tutunabilmeleri için yüzme sporunun gerekli olduğunu söylüyoruz.

Kahramanmaraş’ımıza hükümetimiz tarafından çok önemli spor tesisleri yapılıyor. Hem üniversitemize hem de diğer alanlara havuzlar yapılıyor. Biz de mevcut tesislerimizin üzerlerini de kapatarak yazlı-kışlı hale getirme gayretindeyiz.

Kahramanmaraş’tan inşallah paralimpikte çok önemli dünya şampiyonları, olimpiyat şampiyonları çıkacağı inancındayım.

Bu sporcularımızı bu kardeşlerimizi Kahramanmaraş’ımızın adını en üst seviyeye çıkardıkları için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

TOPLAMDA 33 MADALYA

Samsun’da gerçekleştirilen şampiyonada 20 ilden 76 sporcu katılırken, Kahramanmaraş’tan giden sporcular 33 madalya ile döndüler.

Şampiyonada Avrupa Gençler Şampiyonu Sevilay Öztürk 5 altın madalya kazanırken, Kahramanmaraş’ın tek sporcusu Töre Bıyık görme engelliler de 50, 100 ve 200 metre serbest yüzme yarışmalarında şampiyon olarak 3 altın madalya kazandı.

Kahramanmaraş Kafilesi 11 bedensel engelli bir tanede görme engelli olmak üzere 12 sporcu ile katılırken, diğer sporcular da madalyalarla döndüler.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.