KMBB yönetimi, su sayacı konusunda CHP'li Ünal Ateş'’i “yalanlama” açıklaması yaparak, böyle bir durumun söz konusu olmadığını dile getirse de yalanları ellerinde patladı.

Kahramanmaraş kamuoyunda son günlerde KASKİ'nin su sayacı değiştirme olayı konuşuluyor.

Kahramanmaraş’ta teröre yönelik operasyon: 3 tutuklama Kahramanmaraş’ta teröre yönelik operasyon: 3 tutuklama

Kahramanmaraş'a hizmet etmek için kaybedecek bir saniyesinin bile olmadığını söyleyen AK Parti'li Hayrettin Güngör, göreve seçildiği günden sonra çalışmalarıyla değil açıklamalarıyla sık sık gündeme geldi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde barındırdığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ)'nde garip hizmetler ise vatandaşların tepkisini çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde KASKİ binasında önünde CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, su sayaçları piyasada 235 liradan satılırken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ise 534,54 liradan cebren sayaçları takarak faturaya yansıtması da Büyükşehir Belediyesi basın servisi tarafından medya kuruluşlarına 'yalan' diye aktarılarak servis edildi.

Ateş, yeni bir açıklama yaparak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin servis ettiği "Ünal Ateş'in yalanı ortaya çıktı" adlı habere yanıt verdi.

CHP'li Ateş yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Biz ne zaman halkımızın yanında yer alsak. Birileri hemen basbas ağrıyor. Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş'ta su sayaçlarını değiştiren KASKİ'nin vatandaştan fazla para aldığını bu sayacın daha uygun fiyata takılabileceğini dile getirmiştim. Fakat Büyükşehir Belediyesi ise bazı gazetelere servis ettiği "Ünal Ateş'in yalanı ortaya çıktı. KMBB'nin taktığı sayaç ile Ünal Ateş'in gösterdiği sayaç aynı değil" haberiyle ilgili bugün karşınızdayım.

KMBB'de bu haberi yayınlayan arkadaşlar boşuna sevinmesinler. Devlette ihale kanununda bir kural vardır. Siz yaptığınız ihalede asla marka belirtemezsiniz. Alacağınız malzemenin teknik özelliklerini yazarsınız. Ve o haberi belediyeye sızdıran o gazeteci arkadaşta şunu çok iyi bilsin. Teknik özellikleri aynı olan malzemeler aynı malzemelerdir. Gördüğünüz gibi şuanki su sayacı R160 özelliğine sahip su sayacıdır.

Yani hassas ölçüm yapan bir su saatidir. Bu su sayacını 200+KDV'ye aldım. Fatura ve su sayacı şuan burada. KASKİ, bana "bu saati takmam" diyemez. Çünkü, kendi saatiyle aynı özelliklere sahiptir. Zaten bazı vatandaşlar kendi saatini alıp, KASKİ takıp durumu kabullendi. KASKİ içerisinde bu su sayacı polemiğiyle ilgili bir takım sıkıntıların olduğunu çok iyi biliyoruz. İşte su sayacı, işte faturası. Ünal Ateş mi yalan söylüyor, halkı soyanlar mı yalan söylüyor?"