Bursa'da bir huzurevinde yaşayan 90 yaşındaki iki yaşlı adam arasındaki tartışma gerginleşince mahkemeye çıktı. Mahkeme kurulları, tarafların yaşları nedeniyle mahkemeye gidemediği için huzurevine gitti. Mağdur zanlıların savunmaları duruşma salonu yerine huzurevinde alındı.

Adalet Bakanlığınca, adalete erişimin güçlendirilmesi ve eşit bir şekilde sağlanması amacıyla engelli, yaşlı ve yatağa bağımlı hastalara ilişkin yürüttüğü ‘evde adalet hizmeti’ memnuniyeti arttırıyor.

Adalet hizmetlerinde yargıya güvenin arttırılmasına da katkı sağlayan ‘evde adalet hizmeti’ uygulamasının bir örneği Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde de gerçekleşti. Yeniceköy Mahallesinde bulunan Fatma Göztepe Huzurevinde kalan 89 yaşındaki mağdur sanık A.A. ile 94 yaşındaki N.Y. 25 Nisan 2022’de tartıştı.

TARTIŞMA MAHKEMEYE TAŞINDI

Tartışmanın büyümesiyle konu mahkemeye taşındı. İnegöl 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan davanın 29 Eylül 2022 tarihli duruşmasında, tarafların yaşları nedeniyle duruşmaya katılmaları mümkün olmadığından adli sürece katılabilmeleri amacıyla mahkeme heyeti hazırlıklarını yaparak huzurevine gitti.

EYT'de sona doğru! Yaş sınırı gelecek mi? EYT'de sona doğru! Yaş sınırı gelecek mi?

Mağdur sanıkların savunmaları mahkeme salonu yerine ikametleri olan huzurevinde alındı. Duruşma 25 Ekim tarihine ertelendi.

(Kaynak: İHA)