Son dönemde AK Parti'ye yönelik eleştirileriyle dikkat çeken eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Manisa mitingi öncesinde kürsüye çıkarak yaptığı konuşmada, "İnşallah bu hizmetlerin devamı, bu iktidarın devamı, sizlerin beraberliği ile mümkün olacak" ifadelerini kullandı. Sözleriyle ezber bozan Arınç, kürsüye çıkarken ve konuşması bittikten sonra mitinge katılan vatandaşlar tarafından yuhalandı.

Son dönemde AK Parti’ye yönelik çıkışlarıyla bilinen TBMM eski başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Manisa'daki toplu açılış törenine katılıp konuşma yaptı.

Sözcü'den İlker Kılıçaslan'ın haberine göre, TBMM eski başkanı Bülent Arınç, hem kürsüye çıkarken, hem de kürsüden inerken uzun süre AK Parti'den milletvekilliği yaptığı Manisalılar tarafından dikkat çeken bir tepkiyle karşılandı. Bazı vatandaşlar Bülent Arınç’ı yuhaladı.

“AK PARTİ’NİN GÖNÜLLÜ BİR TEMSİLCİSİ OLARAK HUZURLARINIZDAYIM”

Arınç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Mersin'de polisevine saldıran terörist çözüm süreciyle serbest kalmış Mersin'de polisevine saldıran terörist çözüm süreciyle serbest kalmış
  • Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız önemli konuşmalar yapacak. Biz de onun daveti üzerine geldik. Belki çok genç arkadaşlarımız tanımayabilir. Birkaç kelimeyle Bülent Arınç’ın Manisa için ne ifade ettiği anlatmak isterim.
  • 5 dönem milletvekilliği yaptım, 4 dönem milletvekili yaptı, başbakan yardımcısı yaptı, Meclis başkanı yaptı, 5 senedir de aktif siyasi hayattan ayrıldım, AK Parti’nin gönüllü bir temsilcisi olarak huzurlarınızdayım.
  • Cumhurbaşkanımızın buraya geldiğinde benim size söylemek istediğim şey, bugüne kadar AK Parti’ye nasıl sahip çıktıysanız, bütün bu hizmetlerin içerisinde nasıl emeğiniz geçtiyse; bundan sonra da aynı vefayla, aynı sadakatle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun partisinin liderliğinde bu yapılan hizmetlerin hepsine topluca sahip çıkmamız gerekiyor.
  • Manisa vefalıdır. Bana gösterdiği vefanın 10 mislini Sayın Cumhurbaşkanımıza da onun partisine de gösterecektir. Bugün vereceği mesajları önümüzdeki seçimlerde hep beraber oylarımızı tasdik ederek, göndererek hepimiz göstereceğiz.
  • Manisa çok büyük hizmetler aldı. İnşallah bu hizmetlerin devamı, bu iktidarın devamı, sizlerin beraberliği ile mümkün olacak. Ben, Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti ile kendi güzel şehrimize geldim.

ERDOĞAN SLOGANLARI ATILDI

TBMM eski başkanı Arınç'ın konuşması sırasında kimi zaman meydandan ‘Recep Tayyip Erdoğan' sloganları yükseldi. Konuşmasını ‘Sizleri selamlıyorum' sözleriyle bitiren Arınç kürsüden inerken yine açılış töreni için meydanda olan birçok Manisalı tarafından yuhlandığı gözlendi.

“KRAL ÇIPLAK” ÇIKIŞIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Bülent Arınç, Cumhur İttifakı içinden tepki aldığı sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmişti. Arınç, sık sık AK Parti'yi eleştirdiği açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Son olarak Arınç, “Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler, havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak' demenin vaktidir” gibi sözlerle gündeme damga vurmuştu.