Mutfakların vazgeçilmezi olan sıvı yağ fiyatlarındaki artış durdurulamayınca vatandaş ayçiçeği yağında yapılan en küçük indirim fırsatını dahi kaçırmıyor.

Ayçiçeği yağındaki fiyat artışının önü alınamıyor. 2020 yılının başında 30-35 TL bandında reyonlarda yer bulan 5 litrelik sıvı yağ, 2021 başında 50 TL’yi bulmuştu. Bugün piyasada 120-150 TL arasında seyreden 5 litrelik ayçiçeği yağı, zincir marketlerde ise 109 TL’den satılıyor.

10 TL İÇİN UZUN KUYRUKLAR

Ayçiçeği yağı fiyatlarındaki fahiş artış ev ekonomisini zorlamaya devam ederken vatandaş, en küçük indirim fırsatını dahi kaçırmıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 5 litrelik ayçiçeği yağını 99 liradan satışa sunması, Tekirdağ ve Kütahya’da soğuk havaya rağmen uzun kuyruklara neden oldu. Zincir marketlerden sadece 10 TL ucuz yağ için yaşanan kuyruk ise vatandaşın içinde bulunduğu ekonomik durumu anlatır nitelikteydi.

Tehlike çanları kırmızı et için çalıyor! Şimdi de "dana veremi" çıktı! Tehlike çanları kırmızı et için çalıyor! Şimdi de "dana veremi" çıktı!

“KUYRUKLARI ELEŞTİRENLER, GÖRÜN MEMLEKETİN HALİNİ”

TMO ofisleri önünde 99 TL’den 5 litrelik yağ almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar; “Kuyrukları eleştirenler, görün memleketin halini. 20 sene sonra memleketi getirdiğiniz nokta bu. Bu millete reva gördüğünüz kepazeliğin bedelini elbette ödetecektir bu halk” diye iktidara seslendi.