Bu kez sarı sinek istilası! Bulut gibi geliyorlar...

TÜRKİYE'de Şanlıurfa ve Mardin'in ardından Yozgat merkeze bağlı Lök köyü henüz tam türü tanımlanamayan sarı sinek istilasına uğradı. Uzaktan bakıldığında toz bulutu gibi görünen sinekler; yeni bir istilanın habercisi mi? işte detaylar...

Dünya'da koronavirüs günlerinde görülen istila haberleri insanlığı endişeye sürüklüyor

Türkiye'de de Şanlıurfa çekirge istilasına uğrarken, Mardin'de çok sayıda yılan ortaya çıkmıştı. Bu kez yeni istila haberi Yozgat'tan. Köy halkı hiç görmedikleri sarı sineklerin istilasına uğradığını söylerken sineklerin ekinlere zarar verip vermediğini yetkililere soracağını belirtti.

Yozgat'taki istila görüntüleri bölge sakinlerini endişelendiriyor. Bir bulut şeklinde köyü ve ekili alanları kaplayan sarı ve siyah sinekler, vatandaşları endişelendirdi.

Köyde bahçesini eken Atila Ertuğrul, yaptığı açıklamada, bir anda küçük sineklerin köyü istila ettiğini ve çalışmakta zorlandıklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19), çekirge istilası derken şimdi de sinek istilasına uğradıklarını ifade eden Ertuğrul, ''Bu sineklerin ekili alanlara zarar verip vermediğini bilemiyoruz. Ziraat mühendislerine soracağız. İnşallah zarar vermiyorlardır'' dedi.

Tuncay İldiş de arazinin büyük bölümünü kapladığını belirterek ''Sinekler 3-4 saattir bulut şeklinde arazi üzerinde, inşallah kısa sürede kaybolurlar'' diye konuştu.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.