Türkiye'nin dört bir yanında AK Parti'li belediyelerden ‘bankamatik' işçiler ortaya çıkıyor. AK Parti'li Kahramanmaraş Belediyesi'ne bağlı Akbel şirketine 2016'da iş güvenliği uzmanı olarak alınan Selda Umur Göker, 4 yıl farklı şehir ve şirketlerde çalışmasına rağmen AK Parti'li belediyeden 6 bin 500 lira maaş aldı. Belediyenin iş güvenliği ihalesini geçen yıl farklı bir şirket kazanınca gerçek ortaya çıktı.

KADROSU DEĞİŞTİRİLDİ
Göker'in çıkışı verilmeden önce ‘iş güvenliği uzmanı' olarak görünen meslek kodu da ‘koordinatör' olarak değiştirildi. Meslek kodu değiştirilmeden bir gün önce işten çıkartılıp geri alındı. Göker'in AK Parti'lilerle arkadaşlığı da dikkat çekiyor. Belediyeye iş güvenliği hizmeti veren firmada çalışan Veysel Debgici, AK Parti'li il Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin kardeşi. Bankamatik Göker, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz'un yakın arkadaşı ve sosyal medyada ikili fotoğrafları var.

MAAŞLAR GERİ ALINACAK MI?

Bu skandalın ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Selda Umur Göker'den maaşları geri alacak mı? Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden ne gibi açıklama yapılacağı ise büyük merakla bekleniliyor.

(Kaynak: Sözcü)