Brent petrol dün 85 dolar seviyelerine düşünce gözler akaryakıt fiyatları için indirim var mı yok mu ona çevrildi. Milletvekili Cemal Enginyurt hükümete seslenerek, "Akaryakıta indirim yok mu?" dedi.

Peynir fiyatı ayda %18 arttı! 378 bin inek kesildi Peynir fiyatı ayda %18 arttı! 378 bin inek kesildi

Brent petrol fiyatı ve döviz kurlarındaki değişimler sonucu akaryakıt fiyatları indirim ve zam görüyor. Brent petrol dün 85 dolara kadar düştü. Brent petrolün düşmesi sonrası DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da hükümete seslenerek bu düşüş karşısında akaryakıt fiyatlarına indirim yok mu diye sordu.

DP Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya platformu Twitter hesabından, “Brent Petrolün varil fiyatı 84 dolara düştü. Tarım Kredi marketlerinde indirim yapanlar! Akaryakıta indirim yok mu? Dış güçler diyordunuz savaşı bahane ediyordunuz. Varilin fiyatının düştüğünü görmediniz mi yoksa? Adaletiniz batsın.” ifadelerini paylaştı.

Akaryakıt fiyatları son günlerde indirim veya zam görmüyor. İstanbul’da benzin fiyatı 19,23 TL, Ankara’da benzin litre fiyatı 19,34 TL, İzmir’de ise 19,34 TL’den satılıyor.

İstanbul motorin fiyatı 23,06

İzmir motorin fiyatı 23,16 TL

Ankara motorin fiyatı 23,15 TL