Türkiye'de on milyonlarca kişi pandemi döneminde yaşadıkları ekonomik sıkıntıları daha fazla borçlanarak atlatmaya çalışırken Malatyalı bir tütün üreticisi borçları nedeniyle kendisini yakmaya çalıştı. Durumu Twitter'dan paylaşan CHP'li Veli Ağbaba, hükümete tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ziraat Bankası’nın şarkıcı Serdar Ortaç’ın borçlarını taksitlendirmesine rağmen çiftçi borçlarının yapılandırılmamasına tepki gösterdi.

“VİRGİN ADALARI’NDA 1 MİLYAR DOLARLIK KAYIP KREDİ”
Ağbaba, borçları nedeniyle daha önce kendini yakmak isteyen bir çiftçinin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak, "Bir yanda, Virgin Adaları'nda 1 milyar dolarlık kayıp kredi. Serdar Ortaç'ın borç ertelenmesi. Diğer yanda borcu yüzünden kendini yakmak isteyen Malatyalı tütün üreticisi” dedi.

“SERDAR ORTAÇ’IN BORÇ ERTELEMESİ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ziraat Bankası’nın şarkıcı Serdar Ortaç’ın borçlarını taksitlendirmesine rağmen çiftçi borçlarının yapılandırılmamasına tepki gösterdi. Ağbaba, borçları nedeniyle daha önce kendini yakmak isteyen bir çiftçinin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak, "Bir yanda, Virgin Adaları'nda 1 milyar dolarlık kayıp kredi. Serdar Ortaç'ın borç ertelenmesi. Diğer yanda borcu yüzünden kendini yakmak isteyen Malatyalı tütün üreticisi” dedi.

Dolandırıcılardan yeni sahte internet alışveriş sitesi tuzağı Dolandırıcılardan yeni sahte internet alışveriş sitesi tuzağı

“GÖREVİ ÜRETİCİYİ DESTEKLEMEK OLAN ZİRAAT BANKASI”
Ağbaba twitter hesabından, “Görevi üreticiyi desteklemek olan Ziraat Bankasının hali” diyerek daha önceden yaşanmış bir olayın videosu ile bir mesaj paylaştı. Ağbaba, “Bir yanda, Virgin Adaları'nda 1 milyar dolarlık kayıp kredi. Serdar Ortaç'ın borç ertelenmesi. Diğer yanda borcu yüzünden kendini yakmak isteyen Malatyalı tütün üreticisi” dedi.

KENDİNİ YAKMAK İSTEDİ
Ağbaba'nın paylaştığı görüntülerde, daha önce Malatyalı bir tütün üreticisinin Ziraat Bankası’na olan borçları nedeniyle yaşadığı durumu protesto etmek için üzerine benzin dökerek kendisini yakmak istemesi görülüyor.