Yanına bile yaklaşmıyorlardı! Günlerce dışarıya çıksın diye beklediler...

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, belediyeye ait asfalt şantiyesindeki kum yığınlarına yuva yapan kırlangıçların zarar görmemesi için ara verilen çalışmalara, kuşların bölgeyi terk etmesinin ardından yeniden başlandı.

Yanına bile yaklaşmıyorlardı! Günlerce dışarıya çıksın diye beklediler...

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, belediyeye ait asfalt  şantiyesindeki kum yığınlarına yuva yapan kırlangıçların zarar görmemesi için ara  verilen çalışmalara, kuşların bölgeyi terk etmesinin ardından yeniden başlandı.

 Kadirli Belediyesine ait asfalt şantiyesinde yol yapımında kullanılmak  amacıyla depolanan ve zamanla sertleşen asfalt kumuna yuva yapan kırlangıçların  bir aylık misafirliği sona erdi.

Kırlangıçlar ve yavrularının yuvalardan ayrılmasıyla şantiyede işbaşı  yapıldı.

Kadirli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şefi Salih Kocabaş, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl nisan ayında şantiyedeki kum yığınına yuva  yaparak kuluçkaya yatan kırlangıçların yavrularını da alarak göç etmeye  başladıklarını söyledi.

Misafir ettikleri kuşların yuvalarından ayrılmasıyla çalışmaların  yeniden düzene girdiğini anlatan Kocabaş, "Şantiyemizin bir aylık misafirlerinin  gitmesiyle işler tekrar düzene girdi. Asfalt yol çalışmamız hız kazanacak."  ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.