Sorunlar ekip çalışmasıyla çözülmeli

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin’in her yönden çok hızlı büyüyüp geliştiğini belirterek, şehrin toplulukların her kesimiyle bütünleşerek yönetilmesi, sorunların çözümünde ekip olarak yol alınması gerektiğini belirtti. 

Sorunlar ekip çalışmasıyla çözülmeli
banner150

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin’in her yönden çok hızlı büyüyüp geliştiğini belirterek, kentin toplumun her kesimiyle bütünleşerek yönetilmesi, sorunların çözümünde ekip olarak çalışılması gerektiğini söyledi. 

Vali Çakacak, TRT Çukurova Radyosu’nda “Akdeniz’den Toroslar’a” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis Kahramanmaraş ve Gaziantep illerine bölgesel yayın yapan programda Çakacak, valinin devletin ve hükümetin ildeki temsilcisi olduğunu, vatandaşla bütünleşerek, devletin sıcaklığını, sevgi ve şefkatini vatandaşa ulaştırmakla görevli olduğunu belirtti. Valilik makamının önemli bir çözüm noktası olduğunu da kaydeden Çakacak, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu, insanlara hizmet etmek ve hayır duasını almanın büyük bir manevi hazzı olduğunu dile getirdi.

Mersin’in bölgesinde, Türkiye’de ve yurt dışında iyi tanınan, doğal güzellikler ve dinamikleriyle önemli bir kent olduğunu vurgulayın Çakacak, Mersin’in her yönden çok hızlı büyüyüp geliştiğinin altını çizdi. Her açıdan bakıldığında Türkiye’nin küçük bir örneği olan Mersin’in kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve toplumun her kesimiyle bütünleşerek yönetilmesi gerektiğini ifade eden Çakacak, sorunların çözümünde de ekip olarak çalışılması gerektiğini kaydetti. Mersin insanının çok sıcak ve güzel insanlar olduğunu, güzel insanların da güzellikleri yaşamayı hak ettiğini vurgulayan Çakacak, halihazırda çözüm bekleyen konuların hızlı bir şekilde çözüme kavuşması için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Çakacak, ayrıca hem Mersinli hem de bölgede yaşayan vatandaşların yeni yılını kutlayarak, 2015 yılı ile ilgili iyi dileklerini iletti. Yabancı devletlerin yurdu işgali esnasında bölge ve kent halkının kahramanca davranarak milli mücadele sürecinde destan yazdıklarını, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşu aşamasında ise büyük katkılarda bulunduğunu dile getiren Çakacak, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu törenlerinin bugün yapılacak çeşitli etkinliklerle kutlanacağını da dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.