Şanlıurfalılar Diyanet'in 'namazınızı evde kılın' çağrısına uymadı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, gün içinde camilerde cemaatle namaz kılınmasına bir süreliğine ara verileceği yönünde yapılan açıklamanın ardından, Şanlıurfa Hacı Hamdi Kayısı Camii cemaati verilen karara uymayarak namaza devam edeceklerini söyledi.

Dün geç saatlerde gelen son dakika haberi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’deki yeni corona virüs vaka 47 kişi olarak açıkladı. Devlet yetkilileri de salgınının daha fazla yayılmasını önlemek için üst üste tedbirler alıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı da camilerde cuma namazı ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasına ara verildiğini açıkladı.

Şanlıurfa Eyyübiye'de bulunan Hacı Hamdi Kayısı Camii'nde bir grup, camiye gitmeye devam edeceklerini ifade etti.

"DİYANET'İN KENDİ ŞAHSİ FİKRİDİR"

Kanal Urfa mikrofonlarına konuşan cemaatten bir kişi "Allah cemaatle namazı emretmişse korona değil koronanın hası gelse bile biz inşallah cemaatle namaz kılmaya devam edeceğiz. Diyanet'in kendi şahsi fikridir uymayacağız" diye konuştu. Cemaatten başka biri "Allah'ın verdiği canı yalnız Allah alır. Biz ondan dolayı korkmuyoruz virüsten. Her zaman camiye geleceğiz" derken bir başkası ise "Keşke camide ölsem" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 11:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mal savar
Mal savar - 4 ay Önce

Boyle zihniyetler yuzune hastalik yayilir, ulan namazi yasaklamiyorlar, virus icin onlem aliyorlar, keske kacak elektrik kullanmada da bu kadar musluman olsaniz,

duyarlı ol
duyarlı ol - 4 ay Önce

Kurallara uymayanlara ne gerekiyorsa biran önce yapılsın.Müslümansa çevreye hastalık yayılımını arttırmaları daha büyük günah.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.