Ölüm ilanı yayınlatıp, cenaze töreni düzenletti: Oyunu babası bozdu!

Adana'da, cezaevi firarisi 23 yaşındaki Ahmet B., polislerin peşini bırakması için öyle bir yöntem denedi ki... Sosyal medya'dan arkadaşlarına ölüm ilanını paylaştırdı, cenaze töreni düzenletti. Babası ise olanların yalan olduğunu söyleyip polise başvurdu.

Olay Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde meydana geldi. Ahmet B. 'kasten öldürme, hırsızlık ve uyuşturucu madde ticareti yapma' suçlarından hükümlü bulunduğu açık cezaevinden firar etti. Tekrar cezevine girmek istemeyen Ahmet B., yakın arkadaşlarına sosyal medya hesaplarından kafası, kolu ve göğsünün sargı beziyle sarılmış fotoğrafını paylaştırdı. Fotoğrafta ölü taklidi yapan B.'nin arkadaşları ise 'Rabbim mekanını cennet eylesin. Allah ailesine sabır versin. Ruhun şad olsun' diyerek yorum yazdı.

BABA TAZİYE EVİNE GELDİ
Fotoğrafın sosyal meydayda hızla yayılması üzerine, Balıkesir'de bulunan baba Cesim B. oğlunun gerçekten öldüğünü sanıp Adana'ya geldi. Oğlunun cenazesinin kalktığı taziye evine gelen baba, tüm yaşananların yalan olduğunu anlayıp polise başvurdu. Karakolda ifade veren baba, 'Oğlumun öldüğünü duyunca Adana'ya geldim. Mevlidin yapılacağı adrese gittim. Adreste hiç kimseyi bulamadım, oğlumdan 6 gündür haber alamıyorum' diyerek kayıp başvurusunda bulundu.

Bunun üzerine Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, yakalanmamak için öldü haberleri yayan Ahmet B.'yi yakalamak için harekete geçti. Ahmet B.'nin gidebileceği yerlerde beklemeye başlayan ekipler, firari hükümlüyü, Gülbahçesi Mahallesi'nde sahte kimlikle yakaladı. Polislere, aranan kişinin kendisi olmadığını söyleyen Ahmet B.'yi ise polis kayıtlarındaki parmak izi ele verdi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan hükümlü Ahmet B., cezaevine konuldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.