Müftülük onay verdi: Suriyeli tarikat Gaziantep'te külliye yaptırıyor!

Gaziantep'te müftülüğünde onayıyla, Haznevi Tarikatına ait devasa külliye yapılıyor. Cami ve küliyenin inşaatında ise yalnızca Suriye uyruklu vatandaşların çalışması dikkatlerden kaçmadı.

Müftülük onay verdi: Suriyeli tarikat Gaziantep'te külliye yaptırıyor!

Suriye merkezli Haznevi Tarikatı, Şehitkamil İlçesi Karpuzkaya köyü yakınlarında, 67 bin metrekarelik alan üzerine külliye inşa ettiriyor.

Sözcü'den Ali Ekber'in haberine göre, Şehitkamil Belediye Meclis Toplantısı’na taşınan külliye tartışmasında CHP’li Meclis Üyesi Ali Güdücü, “Gaziantep’e ne faydası olacak ? Biz bu tarikatlardan çok çekmedik mi? Bu şehir, Taliban şehri mi olacak?” diye sordu.

Şehitkamil Belediye Başkanı AK Partili Rıdvan Fadıloğlu ise “Müftülük onay vermiş, inşaatın ruhsatı var. Daha önceki dönemde mevzi imar planı olarak yapılmış bir yer. Buranın ruhsatını verdik, imara uygun yapılmış bir projenin ruhsatını vermemek gibi bir hakkım yok” dedi.

Gaziantep’te de çok sayıda müridi bulunan Haznevi Tarikatı’nın Şeyhi Muhammed Haznevi yılda en az bir kez Türkiye’ye gelip, tarikatının zikir törenlerini yönetiyordu. Geçen yıl ölen Şeyh’in yerine oğlu tarikatın başına geçti.

(Kaynak: Sözcü)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.