Mersin'de eylem hazırlığındaki terörist etkisiz hale getirildi

Mersin'de 50. Yıl Karakolunun önünde bombalı eylem hazırlığında olan bir terörist vurularak etkisiz hale getirildi.

Mersin'de eylem hazırlığındaki terörist etkisiz hale getirildi
banner150

Alınan bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesindeki MİT binasına bombalı eylem hazırlığındaki bir terörist 50. Yıl Karakolunun önünde vurularak etkisiz hale getirildi.


Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bomba imha uzmanları teröristin üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, yaptığı  açıklamada, 50. Yıl Polis Merkezine saldırı hazırlığındaki bir "canlı bombanın"  emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları sonucu etkisiz hale getirildiğini  söyledi. Ercan, "Teröristin DEAŞ üyesi olduğu  ihtimali üzerinde duruyoruz. Kısa sürede detaylı açıklamayı yapacağız. Polis  ekiplerimizin başarılı çalışmasıyla önemli bir saldırı engellendi. Teröristin  üzerinde canlı bomba yeleği ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

VALİLİK. BOMBAYI PATLATMAK ÜZEREYKEN ÖLDÜRÜLDÜ 
Mersin Valliği de olayla ilgili açıklama yaptı. Teröristin karakola doğru yürüyen ve vücuduna sarılı bombayı patlatmak üzereyken vurulduğuna dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi: "06.09.2017 tarihinde saat 08.15 sıralarında ilimiz Yenişehir İlçesi 50. Yıl Polis Merkezi Amirliği’ne 50 Metre mesafede şüpheli hareketlerde bulunan bir erkek şahıs görülmüş, bunun üzerine şüpheli şahsa dur ikazında bulunulmuş, ancak dur ikazına uymayarak Polis Merkezi’ne doğru yürüyerek ilerlemeye devam etmesi ve omzundan aşağı doğru sallanan kabloya elini atması üzerine vurularak etkisiz hale getirilmiştir.Ölü olarak ele geçirilen erkek şahsın açık kimlik bilgileri ve örgütsel ilişki ve irtibatlarının tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir.Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de terörle mücadele etkin bir şekilde sürdürülmekte olup, aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.