Maganda kurşunu hayatını kararttı!

Hatay’da bir düğünde magandanın tabancasından ateşlenen kurşunun karnına isabet etmesi sonucu göğüsten alt tarafı felç olan 14 yaşındaki Eylem Ateş, “Lütfen beni tekrardan yürütün, geceleri uyku uyuyamıyorum” dedi.

Maganda kurşunu hayatını kararttı!
banner150

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 11 Ağustos’ta yapılan düğünde maganda dehşeti yaşandı. Düğüne gelen Çetin E. tarafından sıkıldığı belirlenen kurşun, 8’inci sınıf öğrencisi Eylem Ateş’in karnına isabet etti. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Eylem Ateş, acil serviste yapılan müdahalelerle yaşama döndürüldü. Omuriliğinin zedelendiği belirlenen Eylem’in, göğsünün altından itibaren felç olduğu açıklandı.

“TEKRARDAN YÜRÜMEK İSTİYORUM”

Maganda kurşunuyla hayatı kararan Eylem Ateş, düğüne gittikleri sırada sıkılan silahlardan dolayı korktuğunu belirterek, “Biz yerimize oturur oturmaz karnımda bir ağrı hissettim ve karnıma dokunduğumda kanı gördüm. Anneme vurulduğumu söyledim. Hemen beni hastaneye getirdiler. Lütfen beni tekrardan yürütün, geceleri uyku uyuyamıyorum, gece olsun hiç istemiyorum. Tekrardan yürümek istiyorum” diye konuştu.

“BAŞKASININ BAŞINA GELMESİN”

Baba Erol Ateş ise artık düğünlerde silah atılmamasını isteyerek, “Bizim başımıza gelen herkesin başına gelebilir. Kızımı bu hale sokan şahıs şu an mahkemece serbest bırakıldı. Onu serbest bırakanlara soruyorum, kendi çocuklarının başına böyle bir şey gelmiş olsa yinede bu kişiyi serbest bırakırlar mıydı? Bunun neresi adalet, ben gereken kişilere gereken cezayı verilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

“EYLEM BİZİM İÇİN SEMBOL OLDU”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise Kırıkhan ilçesinde artık düğünlerde silah atılmaması için çeşitli kampanyalar başlaştıklarını belirterek , “Eylem kızımız artık bizim için bir sembol oldu. Başka Eylem’lerin hayatı kararmasın diye Kırıkhan’da düğünlerde silah sıkılmasın” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.