İnsanlık ölmüş dedirten haber! Köpeği zincirle bağlayıp ölüme terk ettiler

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, bir evin çatısına zincirle bağlanan pitbull cinsi köpeğin sıcak hava nedeniyle zorluk çektiği görüldü ve telef olduğu ortaya çıktı.

İnsanlık ölmüş dedirten haber! Köpeği zincirle bağlayıp ölüme terk ettiler
banner150

Manavgat'ın Yayla Mahallesi'ndeki 2 katlı evin çatısında yaklaşık 1 hafta önce pitbull cinsi köpeğin zincirle bağlandıktan sonra yaşadığı zor anlar, cep telefonu kamerasına yansımıştı. Bunaltıcı sıcaktan korunmak için gölgeye sığınmaya çalışan köpeğin, zincirinin kısa olması nedeniyle bunu yapamadığı görülmüştü. Pitbull, plastik su kabını da devirince susuz kaldı. Bir süre inleyen köpek, zincirinin yetiştiği yere yüzükoyun uzandı. DHA'nın servis ettiği bu görüntülerin ardından hayvanseverler harekete geçti.

'SAHİBİ BİR DAHA HAYVAN BESLEMESİN' DİLEKÇESİ

Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, köpeği bulunduğu yerden almak için girişimlerde bulunduklarını; ancak hayvanın telef olduğunu öğrendiklerini söyledi. Sahibinin, köpeğinin ölüsünü poşete koyarak, çatıdan aldığını belirten Yanık, Antalya'da çatıda hayvan beslemenin doğru olmadığını aktardı. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığının çok yüksek olduğu kentte çatıda beslenen köpeklerin ölümüne davetiye çıkarıldığını vurgulayan Yanık, pitbullun sahibi için gerekli işlemlerin başlatılması amacıyla kurumlara dilekçeyle başvuru yaptıklarını açıkladı. Yanık, ''Bu ölüme sebep olan kişinin ilgili yasalar çerçevesinde ceza almasını ve bir daha hayvan beslememesine yönelik girişimlerimiz var'' dedi.

Sosyal medyadan da pitbullun ölümüne tepki gösterildi.

KAYNAK: DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.