Hıyar tadında, erik boyutunda, karpuz görünümlü 'mini meyve'...

Hıyar tadında, erik boyutunda, karpuz görünümlü 'mini meyve' görenlerin ilgisini çekiyor.

Hıyar tadında, erik boyutunda, karpuz görünümlü 'mini meyve'...

Antalya'da bir tarım firmasının ürettiği miyatür meyve ve sebzeler büyük ilgi görüyor. Serik ilçesinde 2000 dönümlük alanda üretilen minyatür patlıcan, kabak, salatalık, havuç, mısır, ıspanak, domates, pancar, biber, roka, turp, fasulye ve soğan gibi ürünler görenleri şaşırtıyor. En dikkat çekici ürünlerin başında ise erik boyutunda, tadı hıyara, görünümü karpuza benzeyen mini meyve oldu.

İHRACAT ARTIYOR
Yaklaşık 3 yıldır firmanın 180 çeşitlik ürün portföyünün içinde bulunan meyve, özellikle yurt içinde lüks ve 5 yıldızlı otellerin alakart restoranlarında sofraları süslüyor. Firmanın pazarlama direktörü Burak Akbulut, sürekli yeni ürünler üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi. Özellikle şef odaklı üretimler planladıklarını, yeni aromalar, sunumlar üzerine çalıştıklarını aktaran Akbulut, "İlk görenler doğal olarak şaşırıyor. Hoş bir ürün, oldukça tercih ediliyor, talep de her geçen yıl artıyor. Yurt dışına da göndermeye başladık, özellikle Arap ülkelerine satış yapıyoruz" dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.