Her şey bir anda oldu! Doğa yürüyüşü yapmak için çıkmıştı...

Adana’da doğa yürüyüşü yapmak için Küp Şelaleleri’ne giden ve uçurumdan düşerek yaralanan vatandaş, AFAD ekiplerinin yaklaşık 4 saatlik yoğun çalışmanın ardından güvenli bölgeye çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Her şey bir anda oldu! Doğa yürüyüşü yapmak için çıkmıştı...

Olay, dün saat 12.00’de Adana’nın Aladağ ilçesindeki Küp Şelaleri’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, doğa yürüyüşü yapmak için Ankara’dan Küp Şelaleri’ne gelen inşaat mühendisi Saffet Salur, bir süre dağlık arazide gezdi. Daha sonra Salur, uçurumlu bir bölgede dengesini kaybederek aşağı düştü. Düşmenin etkisiyle Salur’un ayağı kırıldı.

Kendi başına hareket edemeyen Salur, durumu cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen AFAD ekipleri özel istasyon kurarak vinç yardımıyla Salur’un yanına indi. Burada sedyeye alınan Salur, yaklaşık 4 saatlik yoğun çalışmanın ardından güvenli bölgeye çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. 
Saffet Salur, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneye sevk edildi.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.