Hatay'da nefes kesen operasyon: Uyuşturucu satıcılarında suikast silahı ele geçti

Hatay polisinin uyuşturucu ticareti yapanlara karşı yapmış olduğu 2 operasyonda 12 kişi tutuklanırken, sanıkların birinde kalem şeklinde suikast silahı bulundu.

Hatay'da nefes kesen operasyon: Uyuşturucu satıcılarında suikast silahı ele geçti
banner150

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu tacirlerine karşı başlattığı operasyonların ilkinde çok sayıda işyeri ve eve şafak baskını düzenledi. Bu operasyonda 34 kişi hakkında işlem yapılırken, 1 kişi tutuklandı. İşlem yapılan kişilerin üzerinden 1042 adet Captagon hap, 152 gram esrar, 26.82 gram metamfetamin ile uyuşturucu madde içiminde kullanılan bir cam aparat ele geçirildi.

Geçen 15 Ağustos'ta, 5 aylık takip sonucunda Kilis, Gaziantep ve Hatay merkezli olarak eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda Antakya, Kırıkhan ve Reyhanlı'daki 13 adrese baskın yapıldı. Bu operasyonlarda ise 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların adreslerinde yapılan aramalarda kalem şeklinde 1 suikast silahı, bu silaha ait 3 mermi, ruhsatsız 2 tüfek, bin 414 adet captagon hap, 356.5 gram esrar, bir miktar metamfetamin ve hassas terazi ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheliden 11'i tutuklandı, 3 şüpheli işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Ele geçirilen esrarın, operasyon yapıldığını anlayan bir şüpheli tarafından klozet yanındaki rezervuarda saklanmaya çalışıldığı ancak, ekiplerin dikkati sayesinde bulunduğu açıklandı.

w

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.