Hatay'ı şiddetli yağış vurdu! 200 ev sular altında kaldı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. İlçede etkili olan yağış, günlük yaşamı olumsuz etkiledi, birçok mahallede su baskını yaşandı.

Hatay, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, mahallelerde incelemede  bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, hasar tespit çalışmaları yürüttüklerini  belirterek "Şu an 200'e yakın ev ve iş yeri sular altında kaldı. Hasar tespit  çalışmalarımız sürüyor. AFAD ekipleri de desteğe geliyorlar. Tüm ilçelerden  destek istedik. Durumu Valiliğe bildirdik. Yaraları kısa sürede sarmaya  çalışacağız.'' diye konuştu.

Bu tarz baskınların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını  ifade eden Çüter, halkın zararının güçleri yettiğince karşılanacağını sözlerine  ekledi.
 
Evini su basan Buğarit Döne de aniden meydana gelen yağış nedeniyle  çaresiz kaldıklarını anlatarak evdeki tüm eşyasının sudan etkilendiğini söyledi.
Bu arada, yağış nedeniyle bazı yollarda da çökmeler meydana geldi.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.