Gaziantep'te orman yangını! Kaymakam ve vatandaşlar seferber oldu

Yaz ayları ile birlikte birçok ilden orman yangını haberleri gelmeye başladı. Bugün de yangın haberi Gaziantep'ten geldi. Ekipler haberi alır almaz müdahaleye başladı. Söndürme çalışmalarına Şehitkamil Kaymakamı ile vatandaşlar da destek verdi.

Gaziantep'te orman yangını! Kaymakam ve vatandaşlar seferber oldu

Gaziantep'te çıkan orman yangınında 2 hektar alan zarar gördü. Söndürme çalışmalarına Şehitkamil Kaymakamı ile vatandaşlar da destek verdi.

Dülük Ormanları'nda öğle saatlerinde yangın çıktı. Kuru otların tutuşup, alevlerin ormana sıçraması sonucu çıkan yangına, bölgeye sevk edilen Orman İşletme Müdürlüğü ve İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri müdahale etti.

33 ARAÇ, 2 ,İŞ MAKİNESİ İLE 71 PERSONEL MÜDAHALE ETTİ
33 araç, 2 iş makinesi ve 71 personelin katıldığı söndürme çalışmalarına çevredeki mahalleliler de traktörleri ile destek oldu ve bölgeye su taşıdı. Polis ekipleri de ellerinde küreklerle çalışmalara katıldı. Yangın haberini duyup bölgeye gelen Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı da ekiplere yardım etti. Yaklaşık 2 saatlik çalışmayla yangın kontrol altına alındı.

2 hektarlık alanın zarar gördüğü yangını soğutma çalışmaları sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.