Gaziantep'te çöken iskelenin altında kalan mühendis 33 saat sonra bulundu!

Gaziantep'te merkez Şahinbey ilçesindeki Akkent Camisi inşaatında çöken iskelenin altında kalan ve yaklaşık 33 saatin ardından yaralı bulunduğu bildirilen inşaat mühendisi Korkut Küçükcan'ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Gaziantep'te çöken iskelenin altında kalan mühendis 33 saat sonra bulundu!
banner150

Önceki gün 15.42'de meydana gelen olay sonrası başlatılan arama  kurtarma çalışmalarının yaklaşık 33'üncü saatinde bulunan Küçükcan, ambulansla  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama  Hastanesine kaldırıldı.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, gazetecilere yaptığı  açıklamada, Küçükcan ile daha önceden de mesailerinin bulunduğunu, kendisinin  değerli bir mühendis olduğunu söyledi.

Ekiplerin Küçükcan'ı kurtarmak için ellerinden gelen çabayı  gösterdiğini ifade eden Zengin, ''Malumunuz yaklaşık yarım saat önce mühendisimiz  bulundu. Kendisinin acile getirildiğinde ilk değerlendirmemizde vefatının üzerinden belirli bir süre geçtiğini düşünmekteyiz. Ama bu sürenin ne kadar  olduğuyla ilgili konu, yarın adli tıpta yapılacak incelemeler sonucunda belli  olacaktır. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Gaziantep'in başı sağolsun.'' diye konuştu.

Zengin, mühendisin ölüm nedeniyle ilgili soru üzerine de ''Oldukça  fazla miktarda iskele malzemesinin üstüne düşmesiyle yüzlerce kilo ağırlık  oluşmuş. Başta baş bölgesi olmak üzere, vücudunun çeşitli bölgelerinde ezilmeler  oluşmuştu. Otopsi kesin sonucu verecektir ama muhtemelen kafa travmasına bağlı  ölümün gerçekleştiğini düşünmekteyiz.'' yanıtını verdi.

Acı haberin duyulması üzerine ailesi ve yakınları büyük üzüntü yaşadı.

AA

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.