banner232

Gaziantep son dakika! Mutasyon Gaziantep'te var mı?

Mutasyon virüsü Gaziantep'te var mı? Türkiye'de mutasyon virüsü vakasının görüldüğü iddiasının ardından virüsün hangi ilde görüldüğü yönünde araştırmalar sürüyor. Bu sebeple Gaziantep'te mutasyon virüsünün olup olmadığı yoğun şekilde araştırılıyor. İşte son gelişmeler....

Gaziantep son dakika! Mutasyon Gaziantep'te var mı?

İHA'nın geçtiği son dakika haberine göre; Mutasyona uğramış virüsün yurtdışından Gaziantep’e gelen 2 kişide görüldüğü ileri sürüldü. Mutasyon uğramış virüs taşıyan kişilerin gözetim altına alındığı ve temaslı olan herkesle alakalı çalışma başlatıldığı kaydedildi.

Genetiğinde benzersiz değişiklikler görülen ve ilk kez İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış virüsün Gaziantep’te de görülmesi kentteki sağlık camiasını ve yetkilileri alarma geçirdiği öğrenildi.

VALİ'DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasını etiketleyerek yaptığı paylaşımda, “Mutasyona uğramış virüs ülkemize de geldi. Yurt dışı seyahati olan kişilerin maske, mesafe ve hijyene daha çok dikkat etmesi hayati önem taşıyor. Yurt dışından gelen kişilerden uzak durmak bu süreçte yapılabilecek en etkin korunma yöntemi olur. Tehlike büyük, tedbir basit” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 09:37
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.