Filmleri aratmayan operasyon!

Mersin'de Suriye uyruklu Ş.E. borcu olduğu gerekçesiyle elleri ve gözleri bağlanarak 24 saat rehin alındı. Ş.E. polislerin gerçekleştirdiği operasyon sonucu kurtarıldı

Filmleri aratmayan operasyon!

Mersin’de yaşayan Suriye uyruklu M.A., yurt dışında bulunan Ş.E.'nin kendisine borcu olduğu gerekçesiyle Ş.E.'nin Türkiye’deki kardeşiyle irtibata geçerek para istedi. Ş.E.’nin kardeşi ise borcu, kendisinin olmadığı gerekçesiyle kabul etmedi. 

TÜRKİYE'YE GETİREBİLMEK İÇİN TUZAK KURDU

Bunun üzerine M.A. isimli kişi, Ş.E.’yi Türkiye’ye getirebilmek için yanında çalışan kadın çalışandan sosyal medya üzerinden yazışmasını istedi. Sosyal medya üzerinden Ş.E. ile yazışan kadın çalışan, Ş.E.’den Türkiye’ye gelmesini ve yüz yüze görüşmek istedi. Ardından Türkiye’ye gelen Ş.E., M.A. ve arkadaşları tarafından bir evde elleri, gözleri ve ayakları bağlı bir şekilde rehin alındı. 

15 BİN EUROLUK BORÇ İÇİN 55 BİN EURO

Ardından 15 bin euroluk borç için Ş.E.’nin yurt dışındaki kardeşinden 55 bin euro para istediler. Eşinin kaçırıldığını öğrenen Ş.E.’nin eşi N.E. ise Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. Konunun Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilmesinin ardından harekete geçen polisler, yaptıkları araştırmada şüpheli M.A.'nın adresini tespit etti. Şüphelinin Mersin'in Mezitli ilçesinde bir site içerisindeki adresine operasyon düzenleyen ekipler, rehin alınan Ş.E.'yi kurtardı. 

Operasyonda, Ş.E. ile yazışarak Mersin’e gelmesini sağlayan N.A. ile olaya karıştıkları belirlenen M.A., O.A.A., K.A.S. ve H.E. gözaltına alındı. 

Emniyet'teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 17:12
c
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.