FETÖ mensubunun evinden çıkan para dudak uçuklattı

Adana merkezli Kahramanmaraş dahil 4 ilde terör örgütü FETÖ'ye yöneli yapılan operasyonda 20 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan bir zanlının evinden 90 bin dolar para çıktı.

FETÖ mensubunun evinden çıkan para dudak uçuklattı

Adana merkezli Kahramanmaraş dahil  4 ilde terör örgütü FETÖ'ye yöneli yapılan operasyonda 20 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan bir zanlının evinden 90 bin dolar para çıktı.

OPERASYON KAHRAMANMARAŞ'TA DA YAPILMIŞTI
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik olarak Adana merkezli Samsun, Kayseri ve Kahramanmaraş’ta 26 adrese şafak vakti operasyon düzenledi. Aralarında meslekten ihraç edilen öğretmen, üniversite çalışanı, sağlık personeli ve öğrencilerin de bulunduğu 6’sı kadın 20 kişi yakalandı. 

Seyhan ilçesinde meslekten ihraç edilen öğretmen H.Ö’nün evinde yapılan aramada elbise dolabının arkasına gizlenmiş 90 bin dolar ve bir cep telefonu ele geçirildi. 

ADANA'DA YENİDEN YAPILANMA İÇERİSİNE GİRMEK İSTEMİŞLER
Şüphelilerin sorgusu devam ederken zanlının evinden çıkan paranın örgütün Adana'da yeniden yapılanması ve elaman devşirerek devlete sızmak için kullanıldığı öğrenildi. 

ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ...
Örgütün son günlerde kripto üyelerine mesaj göndererek, bu devranın hep böyle gitmeyeceği, yine eski günlerdeki gibi şahlanışa geçeceği mesajı vererek, sınavlara öğrenciler hazırlamaya başladığı tespiti yapıldı.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE