Çocuk hamile kaldı kendilerini böyle savundular: Kendisi bizi zorladı

Tüyleri diken diken eden olay Şanlıurfa'da meydana geldi. 14 yaşında hamile kalan ve 1 çocuk dünyaya getiren kız çocuğuna abisi ile dayısının tecavüz ettiği ortaya çıktı. Çocuğun dayısı ile abi ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Çocuk hamile kaldı kendilerini böyle savundular: Kendisi bizi zorladı

İlçeye bağlı Kale Mahallesi'nde oturmakta olan A.B., geçtiğimiz cumartesi günü bir anda rahatsızlandı ve karnında sancı olduğunu söyledi. bunun üzerine aile çocuklarını hastaneye götürdü.  Acil serviste doktorlar tarafından muayene edilen A.B.'nin sancılandığı belirlenince hemen doğumhaneye alındı ve 14 yaşındaki çocuk, bir kız bebek doğurdu.

Reşit lmayan kız çocuğunun doğum yapması üzerine hastaneye polisler geldi ve psikolog eşliğinde kız çocuğunun ifadesini aldı.

ABİM VE DAYIM..
A.B., kendisine abisi M.B. ile dayısı M.İ.'nin defalarca tecavüz ettiğini belirtip, yaşadıklarını tehdit edildiği için kimseye anlatamadığını söyledi. Hamile kaldığını kısa süre önce öğrendiğini ve bol kıyafetler giyerek bu durumu gizlemeye çalıştığını söyleyen A.B., çocuğun kimden olduğunu ise bilmediğini söyledi.

KENDİSİ ZORLADI İDDİASI
Küçük kızın ifadesinin ardından polis ekipleri, şüpheli abi M.B. ile dayı M.A.'ya operasyon düzenledi ve onları evlerinde gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheli abi sorgusunda; 2016 yılı ekim ayında kız kardeşinin, evde yalnız oldukları sırada kendisine ilişkide bulunma teklifinde bulunduğunu iddia ederek, "Kabul etmedim ama bana kendisiyle birlikte olmazsam anneme birlikte olduğumuzu söylemekle tehdit etti. Bunun üzerine ilişkiye girdik. Kendisiyle başka biriyle ilişkiye girip girmediğini sormadım ve o tarihten sonra bir daha beraber olmadım" ifadelerini kullandı.

Bir gün evde oturduğu sırada morali bozuk olan kız kardeşi A.B. ile konuşunca dayısıyla ilişkiye girdiğini de öğrendiğini öne süren M.B. ifadesinde, "Bu durumu öğrenince 'Babamlara söyleyelim' dedim, ama kabul etmedi. Birkaç ay önce dayıma bu olayı sorunca kardeşimin isteğiyle ilişkiye girdiğini söyledi. Ama ben dayıma kardeşimle ilişkiye girdiğimi söylemedim. Ben askerden bu yılın Mart ayında geldim. Bu tarihten sonra da asla ilişkiye girmedim. Çocuk bana ait değil, bu nedenle serbest bırakılmayı istiyorum" diye konuştu.

GÖRME ENGELLİ DAYININ İFADESİ
Görme engelli olan dayı M.İ. de ifadesinde yeğeninin isteği üzerine ilişki yaşadıkları iddiasında bulundu. Geçen yıl Kasım veya Aralık ayında görme engelli olduğu için yeğeni A.B.'nin kendisini evine getirdiğini ve bu sırada ayrıldığı eşinin de dışarıda olduğunu anlatan M.İ., ifadesinde şöyle dedi:

"Yeğenim A.B., eve geldikten sonra bana cinsel ilişkiye girme teklifinde bulundu. Ben 'Olmaz' dedim. O zaman bana ailesine gidip kendisine tecavüz ettiğimi söylemekle tehdit etti. Ben yine kabul etmedim ama kendisi zorlayınca korkarak beraber oldum. Benden önce abi ile ilişkiye girdiğini söyledi. O sırada yaşının 14-15 olduğunu da bilmiyordum. Daha sonra annesine sorunca öğrendim. Ben yeğenim ile sadece bir kez cinsel ilişkiye onun zorlamasıyla girdim. Ancak abi ile zorla ilişkiye girip girmediğini ya da kaç kez ilişkiye girdiğini bilmiyorum. A.B.'nin doğum yaptığını polislerden öğrendim. Çocuk  abisinden olabilir. Serbest bırakılıp, tutuksuz yargılanmak istiyorum."

KORUMAYA ALINDI
Sorgulamalarının ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan abi M.B. ile dayı M.İ., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çocuk yaşta anne olan A.B. ile kız bebeği ise hastanedeki işlemlerinin ardından devlet koruması altına alındı.

YORUM EKLE

banner75