'Biz birbirimizi çok seviyoruz, kendimizi öldüreceğiz'

Adana’da ailelerine ''Biz birbirimizi çok seviyoruz, kendimizi kanala atıp öldüreceğiz'' diye SMS attıktan sonra sulama kanalına atlayan iki genç kızdan birinin cesedi bulundu, diğeri ise hala kayıp.

'Biz birbirimizi çok seviyoruz, kendimizi öldüreceğiz'
banner150

Edinilen bilgiye göre, olay, Yüreğir ilçesi Ali Hocalı Mahallesi’nde 15 Eylül günü meydana geldi. Sulama kanalı kenarında yürüyen iki kişi, kanalda bir kadının sürüklendiğini gördü. Şahıslar, hemen polise olayı bildirdi. Yüzmeyi iyi bilen bir vatandaş, suya girip kadını kıyıya çıkardı. Sağlık görevlileri, yaptıkları incelemede kadının boğularak öldüğünü belirledi.

Genç kızın üzerinde yapılan aramada kimlik bulunamadı. Genç kızın cansız bedeni otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Olaydan bir gün sonra Köprübaşı Polis Merkezine Rengin A. (21) ve Emine H.  (18) isimli iki genç kızın yakınları kayıp başvurusu yaptı. Bu başvuru üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Kayıp Büro Amirliğindeki deneyimli polisler cesedi bulunan genç kız ile ailenin fotoğrafını karşılaştığında cesedin Rengin A. ’ya ait olabileceğini düşünerek aileye haber verdi. Aile hemen adli tıp kurumu morguna giderek kanalda bulunan cesedin Rengin A. olup olmadığına baktı. Aile Rengin A. ’yu teşhis ederek kendi kızları olduğunu söyledi.

"OLAYDAN BİR GÜN ÖNCE KENDİMİZİ ÖLDÜRECEĞİZ DİYE SMS ATTILAR"
Polis ailenin ifadesine başvurdu. Rengin A. ’nun yakınları Rengin A. ile Emine H. ’nin kuzen olduğunu, kanalda cesedi bulunmadan bir gün önce kendilerine "Biz birbirimizi çok seviyoruz, el ele kanala atlayıp kendimizi öldüreceğiz" diye SMS attıklarını söyledi.

Bunun üzerine polis Emine H. ’yi bulmak için kanalın suyunu kesti ancak yapılan aramalara rağmen Emine H. hala bulunamadı. Polis ayrıca kuzen kızların Mersin’de sevdiği erkek arkadaşları olduğu, ailenin bu ilişkiye karşı çıktığı için genç kızların kanala atlayarak intihar etmiş olabileceği üzerinde duruyor.

Rengin A. ve Emine H. ’nin Suriye’de süren iç savaştan kaçarak Adana’ya gelen Suriyeli ailenin çocukları olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.