Bitlis şehidi Talat Bildirici'nin acı haberi Adana'ya düştü !

Bitlis'in Tatvan İlçesi Anadere bölgesinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Talat Bildirici'nin acı haberi, memleketi Adana'nın Kozan İlçesi'ndeki baba evini yasa boğdu. Eşinin 7 aylık hamile olduğu belirtilen şehidin, doğum iznine gelmeyi planladığı bildirildi.

Bitlis şehidi Talat Bildirici'nin acı haberi Adana'ya düştü !

2 yıllık uzman çavuş olan Talat Bildirici'nin şehit olduğu haberini askeri yetkililer, Kozan'ın Çamdere Mahallesi'nde oturan babası 56 yaşındaki Ali ve annesi 50 yaşındaki Müzeyyen Bildirici'ye ulaştırıldı. Sinir krizi geçiren anneye sağlık görevlileri müdahale etti.  Acı haberle şehidin tek katlı taştan yapılan evine akın edenler Türk Bayrağı astı. 3 erkek kardeşin ortancası olan şehidin 1 yıl önce evlendiği ev kadını eşi 22 yaşındaki Şeyda'nın da 7 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Son olarak babası Ali Bildirici'nin telefonda konuşup Ramazan Bayramı'nda Kozan'a gelip gelmeyeceğini sorduğu şehidin, "Baba işlerimiz çok yoğun,  bayrama gelemeyeceğim. Zaten Temmuz -Ağustos aylarında doğum iznine geliriz" dediği öğrenildi.

Şehit Talat Bildirici'nin cenazesi yarın Kozan'ın Çamdere Mahallesi'nde toprağa verilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.