Beslediği sokak köpekleri 60 yaşındaki yaşlı adamı öldürdü

Adana'nın Seyhan ilçesinde 60 yaşındaki Hatip Sayılgan portakal bahçesine giderken başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Beslediği sokak köpekleri 60 yaşındaki yaşlı adamı öldürdü

Merkez Seyhan ilçesinin kırsal Yalmanlı Mahallesi'nde, iki gün süren yağmurun ardından öğleden sonra portakal bahçesini kontrole giden Hatip Sayılgan(60), iddiaya göre akşam olmasına rağmen dönmeyince yakınları telefonla arayarak kendisine ulaşmak istedi. Sayılgan, telefonunu açmayınca, yakınları kontrol etmek için traktör ile bahçeye gitti.

KÖPEKLERİ DAYISININ CESEDİNİN ÜZERİNDE GÖRÜNCE ATEŞ ETTİ
Sayılgan'ın yeğeni Mehmet Ali Baysal, portakal bahçesine geldiğinde dayısına seslenmesine rağmen bir türlü bulamadı. Daha sonra köpek havlamalarını fark edip, sesin geldiği yöne doğru giden Baysal, 3 köpeğin dayısının üzerinde olduğunu iki köpeğin ise başında beklediğini gördü. Bu kez köpekleri, Baysal'ı fark edip saldırdı. Bunun üzerine Baysal, av tüfeği ile köpeklere ateş ederek birini öldürdü.

BESLEDİĞİ KÖPEKLER CANINDAN ETTİ
Daha sonra dayısının köpeklerin saldırısına uğradığını gören Baysal, durumu polise ve 112 Acil'e bildirdi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sayılgan'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Öte yandan Sayılgan'ın, kendisini parçalayan köpekleri hamile olukları dönemde beslediği, köpekler yavruladığında ise onların yavrularına da baktığı öğrenildi.

Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Sayılgan'ın cesedi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

(Kaynak: DHA/İHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.