Antalya'da geri sayım başladı

55. Uluslararası Antalya Film Festivali 29 Eylül- 5 Ekim arasında yapılacak.

Antalya'da geri sayım başladı
banner150

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl  55'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel kortej geçişiyle başlayacak. 
Festival organizasyonundan yapılan açıklamaya göre, festivalle  özdeşleşmiş bir etkinlik olan geleneksel kortej, Türk sineması ve televizyon dünyasından sevilen isimleri Antalyalılarla buluşturacak. 29 Eylül'de Cam Piramit  önünden başlayacak kortej, Fevzi Çakmak Caddesi'nde son bulacak.

Altı kilometrelik kortejde festivalle yaşıt klasik otomobiller, kortej  tırları, gezi otobüsleri ve festival temalı, özel tasarımlı araçlar yer alacak.  Kortej, festival bando takımı, DJ performansı ve ünlü film karakterlerinin  maskotlarıyla renklenecek.
Kortejin ardından ünlü isimler, açılışın düzenleneceği Cam Piramit'e  geçecek.
29 Eylül - 5 Ekim'de gerçekleştirilecek festival kapsamında iki Oscar  ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi, dünyaca ünlü Macar yönetmen Bela Tarr,  yönetmen Ferzan Özpetek, sinemada 20'nci yılını kutlayan Cem Yılmaz, Terminatör-3  filminin yıldızı Kristinna Loken, ABD'li oyuncu Eric Roberts gibi çok sayıda isim  festival için Antalya'da olacak.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.