Amanos Dağları'nda Yıldırım-5 Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da 'Afet Kriminal İnceleme Temel Eğitim Kursu Açılış Programı'nda konuştu. Bakan Soylu Yıldırım-5 Operasyonu'nun başlatıldığını bildirdi.

Amanos Dağları'nda Yıldırım-5 Operasyonu başlatıldı

Mehmetçik, tek bir terörist kalmaması için canla başla mücadelesini sürdürüyor.

Sınırda Pençe-Kaplan, Irak'ın kuzeyinde Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları derken iç güvenlik operasyonları kapsamında  Yıldırım-5 operasyonuna da start verildi.

1448 PERSONEL KATILIYOR
Operasyonu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Soylu, “Bugün yaklaşık bin 448 personelimiz Amanoslarda bu sabah itibariyle Yıldırım-5 operasyonuna başladı.” dedi.

"TARİHİMİZİN EN GÜÇLÜ DÖNEMİNDEYİZ"
Yaklaşık bir aydır Yıldırım operasyonlarının başlatıldığını dile getiren Bakan Soylu, "Yıldırm-5 operasyonunda JÖH, PÖH ve güvenlik korucularımız Amanoslar'da operasyona başladılar. Allah kazadan beladan esirgesin. Allah teröre karşı muzaffer olmalarını sağlasın. Dualarımız budur. Bu yaptığımız operasyonlarla birlikte Türkiye'yi terörle terbiye etmeye çalışanlara; terörü destekleyerek, terör kamplarına giderek, Kandil'e giderek oturup müzakere yapanlara bu millet birliği ve beraberliği ile gerekli cevabı verecektir. Buna olan inancım tamdır. Terör örgütleriyle yönetim pazarlığı yapanlar dersini alacaktır. Tarihimizin en güçlü dönemindeyiz. Kahramanlarımız büyük bir mücadele ortaya koymaktadırlar. İnşallah yakın zamanda bu meseleleri bir daha konuşmayacağız." ifadelerini kullandı.

AMANOS DAĞLARI NEREDE?

Nur Dağları, Gavur Dağları ya da Amanos Dağları, Kahramanmaraş'taki Sır Baraj Gölü’nden başlayıp Hatay ilinin Samandağ kıyılarına doğru uzanan 175 km uzunlukta dağ silsilesidir. Çoğunluğu Doğu Karadeniz'dekilere benzer nemli ormanlarla kaplıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.