Adana merkezli 5 kentte büyük çete operasyonu

Adana merkezli 5 kentte devam edilen çete soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan 74 kişiye 800 polisle operasyon düzenlendi.

Adana merkezli, İzmir, Konya, Mardin ve Mersin illerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü (KOM) ekipleri operasyon düzenlendi.

ÖZEL HAREKAT VE ÇEVİK KUVVET DE KATILDI
Şafak vakti 800 polisin katılımıyla 87 adrese eş zamanlı gerçekleştiren operasyonda aralarında cezaevi müdürü ile polisin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Özel Harekat ve Çevik Kuvvet timlerinin de katıldığı operasyonda yoğun güvenlik önlemleri alındı. Yapılan baskınlarda söz konusu şahısların evlerine özel hareket polisleri koçbaşlarıyla kapıyı kırarak girdi. Zanlıların evleri didik didik arandı.

SORGULANIYORLAR
Operasyonda gözaltına alınan zanlılar adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Yakalanan zanlıların, çek senet, rüşvet verme, PKK propagandası yapma, adam öldürme ve yaralama suçları olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 08:45
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.